Przejdź do treści

Real Madryt sensacyjnie przegrywa z Szachtarem Donieck w 1. kolejce Ligi Mistrzów!

Real Madryt Szachtar Donieck

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Real Madryt przegrał na Estadio Santiago Bernabéu w dramatycznym meczu 2:3 z Szachtarem Donieck w 1. kolejce Ligi Mistrzów UEFA.

Szachtar Donieck zaszokował już w pierwszej połowie, gdy po 42. minutach gry, Ukraińcy prowadzili 3:0. „Królewscy” co prawda w drugiej połowie strzelili dwie bramki za sprawą Luki Modricia i Viníciusa Júniora, ale nie potrafili już zdobyć kolejnego gola.

Ostatecznie Szachtar Donieck wstrząsnął Hiszpanami wygrywając mecz 3:2 (3:0). W meczu z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Sergio Ramos bez którego w składzie Real przegrał w Lidze Mistrzów 7 z 8 ostatnich meczów.

Real Madryt – Szachtar Donieck 2:3 (0:3)

0:1 – Tete 29′
0:2 – Raphael Varane 33′ – sam.
0:3 – Manor Solomon 42′
1:3 – Luka Modrić 54′
2:3 – Vinicius Júnior 59′

Składy:

Real Madryt: Thibaut Courtois – Ferland Mendy, Eder Militao, Raphael Varane, Marcelo – Luka Modrić (70′ Toni Kroos), Casemiro, Fede Valverde – Rodrygo Goes (46′ Karim Benzema), Luka Jović (59′ Vinicius Júnior), Marco Asensio

Trener: Zinedine Zidane

Szachtar Donieck: Anatolij Trubin – Dodo, Dawit Choczoława, Walerij Bondar, Wiktor Kornijenko – Marlos, Maycon – Tete, Marcos Antonio (90+5′ Bogdan V’Yunnik), Manor Solomon (90+2′ Vitao) – Dentinho (86′ Heorhij Sudakow)