Finał Ligi Europy 2024: Atalanta BC pokonała Bayer Leverkusen 3:0!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Atalanta BC pokonała Bayer Leverkusen 3:0 w finale Ligi Europy 2024 na Aviva Stadium w Dublinie. Atalanta zdobyła swoje pierwsze trofeum w historii występów w europejskich pucharach. Tym samym przerwała znakomitą passę Bayeru 51. meczów bez porażki!

Ademola Lookman był niekwestionowanym bohaterem finału Ligi Europy 2024, zdobywają hat-tricka dla Atalanty w wygranym meczu z niepokonanym w tym sezonie Bayerem. Nigeryjczyk angielskiego pochodzenia wpisał się na listę strzelców w 12., 26. oraz 75. minucie. Atalanta zdobyła swoje pierwsze europejskie trofeum, prezentując znakomitą grę. Bayer Leverkusen walczył, jednak nie był w stanie przełamać defensywy włoskiego zespołu.

Lookman został pierwszym zawodnikiem, który od 1975 roku strzelił hat-tricka w finale europejskich rozgrywek klubowych. „Jeden z najlepszych wieczorów w moim życiu. Niesamowity występ zespołu” – powiedział Ademola Lookman.

Pod wodzą 66-letniego Gian Piero Gasperiniego, Atalanta przeżywa złotą erę. Gasperini objął zespół w 2016 roku. Od tamtego czasu czterokrotnie awansował do Ligi Mistrzów oraz dwukrotnie do finału Pucharu Włoch. Teraz może dopisać na swoje konto pierwsze trofeum.

Atalanta BC – Bayer Leverkusen 3:0 (2:0)

Gole: Ademola Lookman 12′, 26′, 75′

Źródło: TNT Sports YouTube