Przejdź do treści

„Pierwsza pomoc to prosta sprawa”, czyli Wojciech Chmielarz, Michał Marszał, Pigout i Yanek43 w specjalnym spocie

prosta sprawa canal plus
Fot. Shootme/Algida Photos

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ponad 67% Polaków deklaruje, że potrafiłoby udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku. Niestety, tylko 19% z nich jest pewnych swojej wiedzy i umiejętności w tym temacie. Według statystyk można by uratować o połowę więcej osób wymagających natychmiastowej pomocy, gdyby świadkowie zdarzeń nie czekali na przyjazd karetki, tylko sami zaczęliby działać. By uświadomić, jak istotne dla uratowania czyjegoś życia jest pierwsze dziesięć minut od wypadku, Canal+ przygotował materiał wideo, nawiązując do kwestii powtarzanej przez głównego bohatera Prostej sprawy – „10 minut. Tylko o to proszę”. Pierwsze trzy odcinki serialu są już dostępne oczywiście w Canal+ online.

Pojedynki. Pościgi samochodowe. Strzelaniny. Każdy odcinek „Prostej sprawy” kipi od akcji na pełnym biegu. Wszystkie te sytuacje to jednak duże ryzyko wypadków i uszczerbku na zdrowiu. W życiu codziennym może nie doświadczamy tyle adrenaliny, ile bohaterowie serialu, ale nasze działania mogą okazać się kluczowe w trudnych sytuacjach. Tym bardziej, że pierwszych 10 minut od wystąpienia wypadku to oczywiście najważniejszy moment przed przyjazdem karetki pogotowia, który może uratować czyjeś życie. O tym, że pierwsza pomoc to „Prosta sprawa”, mówią znani influencerzy w spocie nawiązującym do najnowszego serialu Canal+.


W wideo występuje autor bestsellera na którym oparto serial, Wojciech Chmielarz wraz z influencerami: popularnym satyrykiem Michałem Marszałem, zajmującym się popkulturą i lifestylem Pigoutem oraz Yankiem43, na co dzień ratownikiem medycznym.

Za produkcję odpowiada dom produkcyjny Shootme Visual Artists, znany m.in. ze współpracy z takimi artystami jak Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Brodka czy Otsochodzi. Reżyserem klipu jest Alex Pak, który ma na koncie między innymi teledyski dla White2115, Maty czy Margaret. Za pomysł i realizację odpowiada agencja Havas Play.
Dodatkowo w ramach akcji znak plusa w logo Canal+ na siedzibie firmy w najbliższych dniach będzie świecić się na czerwono, nawiązując do symbolu pierwszej pomocy. Logotyp zmienił się również w mediach społecznościowych marki.

Prosta sprawa w Canal+

„Prosta sprawa” opowiada historię tajemniczego mężczyzny (Bezimiennego, w tej roli Mateusz Damięcki). Przyjeżdża on do Karkonoszy, by oddać dług swojemu przyjacielowi, Prostemu (Mateusz Więcławek). Okazuje się, że chłopak ma śmiertelnie chorą córkę, na której leczenie ukradł pieniądze przygranicznej i bezwzględnej mafii. Kiedy Prosty znika, szef gangu Kazik (Piotr Adamczyk) wysyła swoich ludzi (Mateusz Kmiecik, Maciej Musiał), by za wszelką cenę odnaleźli Prostego i skradzione pieniądze.

Bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. W starciu z gangsterami ryzykuje wszystko – od teraz będzie walczył o życie, własne i przyjaciół. Z pozoru „Prosta sprawa” to brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują. Czujesz? Tak z pewnością pachnie wojna. Wojna – jakby to powiedział Kazik.

W gwiazdorskiej obsadzie wystąpili: Mateusz Damięcki („Furioza”), Piotr Adamczyk („Czas honoru”), Mateusz Więcławek („Belfer”, „Kobieta z…”), Mateusz Kmiecik („Morderczynie”), Iza Kuna („Kiedy ślub?”, „Teściowie”), Magdalena Wieczorek („Zadra”), Maciej Musiał („Chłopi”, „Kiedy ślub?”), Krzysztof Zalewski („Bo we mnie jest seks”), Weronika Humaj („Wataha”) oraz Daniel Olbrychski i Maciej Damięcki.

Scenarzystą i reżyserem serialu jest Cyprian T. Olencki „Furioza”), za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit („Furioza”), za scenografię Natalia Maciejewska („Emigracja XD”), za kostiumy Milena Jaroszek („Furioza”), za charakteryzację Alina Janerka („Mały Zgon”), a za udźwiękowienie Jerzy Murawski (“Ukryta sieć”) i Grzegorz Żaglewski. Kierowniczką produkcji jest Anna Majek. Producentami serialu są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak ze strony Canal+ Polska oraz Marcin Zarębski z 2 Hungry Crocodiles („Furioza”).

Pierwsze trzy odcinki są już dostępne oczywiście w Canal+ online i na Canal+ Premium.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx