Przejdź do treści

Lidia Kopania prezentuje nowy singiel „Różowe zorze”

Lidia Kopania Różowe zorze
Lidia Kopania, fot. kadr z klipu

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Rożowe Zorze” to najnowszy singiel zwyciężczyni w Konkursie Trendy 2006 w Sopocie oraz Reprezentantki Polski na Konkursie Eurowizji w 2009 roku – Lidii Kopani.

Lidia Kopania ma już na koncie 4 albumy, z czego ostatni „Pod Słowami” wyszedł w 2015 spod skrzydeł Polskiego Radia. Teraz przygotowuje się do wydania nowego materiału – „W Pomiędzy (In between)”. Na którym znajdzie się 14 piosenek, które opowiadają o przemijaniu, globalizacji czy odchodzeniu. Jak twierdzi sama Artystka, ta płyta będzie najdojrzalszym materiałem w całej jej karierze. „W pomiędzy” to wspólne dzieło artystów z Polski (Sławka „Guadykiego” Gładyszewskiego, który na co dzień pracuje m. in. z Natalią Kukulską, Anitą Lipnicką, Andrzejem Piasecznym), Niemiec (Jensa Luecka, Bernda Klimpela) oraz Szwecji (Ylvy & Lindy Persson). Z tym ostatnim duetem pracowała również przy utworze – „Why Does It Hurt”, z którym walczyła o prawo reprezentacji Polski na Konkursie Eurowizji w tym roku.

Lidia Kopania – Różowe zorze:

Tekst do piosenki „Rózowe Zorze” napisała Karolina Kozak, a muzyka to praca Konrada Bilińskiego.

„Różowe zorze – dla Was przebyłam oceany, lądy i morze, a nie tylko „może”. Dlaczego powstał utwór „Różowe zorze”… Właściwie można powiedzieć, przez przypadek. Tak, tylko, że ja nie wierzę w przypadki *(tutaj wyobraźmy sobie obfity w literki przypis :). Dlaczego akurat teraz pokazuję go światu? Ponieważ dopiero teraz czuję, że jestem na to gotowa. Po gonitwie przez krzaki, chaszcze, w deszczu, słońcu i podczas burz, która trwała wiele lat, potrzebowałam odrobiny spokoju. Muzyka to dla mnie azyl, tarcza obronna (antyrakietowa :), sposób na oczyszczenie (katharsis ;). Ona nigdy nie zdradzi.”Różowe zorze” wszystko to obejmują. Kiedy śpiewam ten utwór, oddycham inaczej, jakby czystym powietrzem. Inne moje utwory, które naprawdę kocham, to czasami jak chodzenie po linie, albo nawet minie. Wymagają specyficznego rodzaju skupienia, odczuwania. Dzięki „Różowym zorzom” ponownie założyłam na nos różowe okulary. Będzie dobrze, jeśli inni, choć na chwilę, również je założą” – mówi Lidia Kopania.

Utwór jest dostępny w serwisach streamingowcyh.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx