Przejdź do treści

Finał Miss Polonia 2024 już 28 czerwca! Jubileusz 95-lecia konkursu

Finał Miss Polonia 2024
Fot. Mieszko Piętka/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Przed nami wielki finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce – Miss Polonia 2024. Gala połączona z obchodami jubileuszu 95-lecia wyborów odbędzie się w piątek, 28 czerwca w Warszawie. Transmisja na żywo o godzinie 20:10 na antenie TVP 2 i TVP Polonia! 4 czerwca w Restauracji Roxx odbyła się konferencja prasowa przed finałową galą.

W wyborach Miss Polonia 2024 bierze udział 24 przepięknych kandydatek z całej Polski oraz trzy reprezentantki Polonii Amerykańskiej. Jedna z nich zostanie 45. w historii laureatką Miss Polonia i przejmie koronę z rąk Ewy Jakubiec! Gospodarzem i partnerem strategicznym tegorocznej edycji konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Wyjątkowy finał z udziałem gwiazd!

Tegoroczna, jubileuszowa gala zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Oprawę prezentacji finalistek stanowić będzie nowoczesna, multimedialna scenografia i ogromna scena, która będzie miała blisko 300m2. Reżyserem gali jest Konrad Smuga, autorem scenariusza i producentem konkursu Igor Włodarczyk, zaś twórcą projektu spektakularnej scenografii i multimediów Jacek Chojczak.

Wielką galę poprowadzą Miss Polonia 2022, Krystyna Sokołowska i prezenter „Pytania na śniadanie” Robert Stockinger. Wśród gwiazd muzycznych na scenie zobaczymy Nataszę Urbańską, Igora Herbuta i Janka Górkę – zwycięzcę ostatniej edycji „The Voice Poland”. O oprawę muzyczną widowiska zadba band Torres Brothers. Choreografią kandydatek konkursu i przygotowaniem występów tanecznych zajmie się Daniel Borzewski.

W jury, które wybierze nową Miss Polonia zasiądą znawcy świata piękna i wyjątkowych osobowości. Będą nimi m.in.: Karolina BielawskaMiss World, aktualna Miss Polonia Ewa Jakubiec, make-up artist Harry Jefferson.

W trakcie gali kandydatki zaprezentują się w kilku pokazach mody. Będą to m.in. pokazy kolekcji sukni wieczorowych i ślubnych projektu Madonna Atelier, kolekcji sukni koktajlowych i wieczorowych projektu Doroty Kuźnickiej, premierowej kolekcji marki Monnari, kolekcji inspirowanej zapachami Sorvella Perfume by Angelika Józefczyk, a także w pokazie bielizny Bohomoss i kostiumach kąpielowych Gabbiano oraz kolekcji Colibra. O fryzury najpiękniejszych Polek zadba team Alfaparf Milano Professional – Partner Główny Konkursu Miss Polonia.

Miss Polonia 2024 finalistki
Igor Włodarczyk, Karolina Bielawska, Ewa Jakubiec, Jagoda Piątek-Włodarczyk, Milena Sadowska, Krystyna Sokołowska, fot. Mieszko Piętka/AKPA

Transmisja na żywo Miss Polonia

Na scenie nie zabraknie także laureatek konkursu z lat ubiegłych. Wystąpią w specjalnym pokazie z okazji jubileuszu 95-lecia wyborów Miss Polonia. Całość wydarzenia będzie transmitowana na antenie TVP 2. Podczas transmisji, widzowie, w drodze głosowania SMS, wybiorą Miss Publiczności.

Kim są 24 finalistki konkursu Miss Polonia 2024? Wśród nich jest kolejna królowa!

Gala finałowa Miss Polonia będzie wyjątkowa, ponieważ konkurs obchodzi jubileusz 95-lecia. Tego wieczoru zaprezentują się 24 finalistki w tym trzy reprezentantki Polonii amerykańskiej, czyli laureatki konkursu Miss Polish America odbywającego się w Chicago w marcu br.

Jednak zanim tegoroczne kandydatki wystąpią na wielkiej scenie, czeka je bardzo pracowity i wymagający okres przygotowawczy. Potrwa on od 14 czerwca 2024 aż do 28 czerwca. Finalistki będą pracować nad choreografią, współpracować ze stylistami, projektantami, fryzjerami i wieloma innymi specjalistami od wizażu. Także ze specjalistami od produkcji telewizyjnej. Odbędą wiele spotkań i rozmów z sympatykami i przyjaciółmi konkursu Miss Polonia. Tegoroczne zgrupowanie odbędzie się w Zakopanem, a finalistki gościć będzie ponownie Hotel Nosalowy Dwór.

Uczestniczki konkursu Miss Polonia to kobiety wyjątkowe. Wyróżniają się nie tylko pięknem zewnętrznym, ale przede wszystkim otwartością na problemy współczesnego świata. Chętnie angażują się w ważne projekty społeczne w Polsce i na świecie. Dlatego również z tegorocznymi finalistkami realizujemy szereg działań charytatywnych, w ramach projektu „Korona z głowy”. W trakcie finału przyznany zostanie także tytuł Miss Polonia Piękna z Przesłaniem, za szczególne działania charytatywne i aktywności społeczne.

Aktualnie finalistki Miss Polonia 2024, angażują się w wiele akcji społecznych w całej Polsce. Odwiedzają oddziały onkologiczne dla dorosłych i dzieci, domy samotnych matek, organizują dzieciom z domów dziecka wycieczki do wymarzonych miejsc, spotykają się z seniorami w domach pomocy społecznej, prowadzą pogadanki z młodymi kobietami na temat profilaktyki zdrowia, wspierają schroniska dla zwierząt. Organizują liczne zbiórki i licytacje przedmiotów na rzecz najbardziej potrzebujących wsparcia osób, fundacji czy instytucji.

W gronie tegorocznych kandydatek są kobiety aktywnie działające w różnych dziedzinach życia, m.in.: przyszłe lekarki, pielęgniarki, prawniczki i dziennikarki. Jest również policjantka i przyszła stewardessa.


Lista finalistek konkursu Miss Polonia 2024:

 1. Paulina Wykowska, Łomża, woj. podlaskie, magister prawa Uniwersytetu Warszawskiego, należy do Fundacji, której celem jest realizowanie pragnień dzieci, których zdrowie i życie są zagrożone.
 2. Julia Baranek, Chicago, Polonia Amerykańska, dumna absolwentka polskiej szkoły św. Ferdynanda, aktualnie studentka pielęgniarstwa Loyola University.
 3. Joanna Płochów, Warszawa, woj. mazowieckie, studentka prawa Uniwersytetu Warszawskiego i tancerka.
 4. Natalia Bilik, Chorzów, woj. śląskie, studentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Doradztwo Filozoficzne i Coaching.
 5. Marlena Lekowska, Rzeszów, woj. podkarpackie, magister Bezpieczeństwa Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.
 6. Natalia Radkowski, Chicago, Polonia Amerykańska, studiuje pielęgniarstwo na Uniwersytecie Lewis.
 7. Angelika Barczak, Lublin, woj. lubelskie, posiada trzy dyplomy studiów biznesowych, obecnie jest w trakcie studiów MBA w hiszpańskiej szkole biznesu i doktoratu na Uniwersytecie Warszawskim.
 8. Weronika Duda, Rzeszów, woj. podkarpackie, ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie z Klinicznego Rozwoju Leków na Queen Mary University of London.
 9. Julia Jakubiak, Łomża, woj. podlaskie, studentka kosmetologii i pasjonatka tańca High Heels.
 10. Emily Reng, Chicago, Polonia Amerykańska, studentka University of South Carolina, pasjo-natka sportu, tańca i akrobatyki.
 11. Bożena Worono, Warszawa, woj. mazowieckie, jest śpiewaczką, prowadzącą i recytatorką, uzyskała licencjat na Wydziale Dziennikarstwa UW, kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku „Kryminalistyka”.
 12. Aleksandra Podlaszewska, Grotniki, woj. łódzkie, studentka medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Finałowa gala już 28 czerwca!

 1. Agata Kwiecień, Pińczów, woj. świętokrzyskie, specjalistka się w przedłużaniu włosów i sztuce wizażu.
 2. Aleksandra Wielogórska, Warszawa, woj. mazowieckie, liceum ukończyła podczas stypendium sportowego w USA, obecnie studiuje ekonomię i biznes międzynarodowy w Szwecji.
 3. Karolina Orłowska, Skierniewice, woj. łódzkie, studentka drugiego roku architektury na Politechnice Warszawskiej, profesjonalna tancerka.
 4. Anna Szaniawska, Garwolin, woj. mazowieckie, studentka psychologii Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie, śpiewa i gra na gitarze.
 5. Karolina Jamka, Kraków, woj. małopolskie, studentka dziennikarstwa, z wykształcenia aktorka oraz tancerka.
 6. Anita Sawicka, Gdańsk, woj. pomorskie,magister prawa, pasjonatka cukiernictwa, niemieckiej motoryzacji i piłki nożnej.
 7. Kinga Szurc, Gołdap, woj. warmińsko-mazurskie, jest specjalistką od przeciwdziałania prania pięniędzy i finansowania terroryzmu oraz ekspertem w think tanku naukowym.
 8. Julia Guźniczak, Jarocin, woj. wielkopolskie, z wykształcenia jest Inżynierem Informatykiem, specjalizuje się w grafice komputerowej.
 9. Roksana Rózga, Pabianice, woj. łódzkie, policjantka w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komedzie Powiatowej Policji w Pabianicach, studiuje bezpieczeństwo narodowe.
 10. Julia Zawistowska, Białystok, woj. podlaskie, studentka ekonomii, pasjonatka jazdy konnej i gry w squasha.
 11. Maja Klajda, Łęczna, woj. lubelskie, studentka psychologii UW i fanka Górnika Łęczna.
 12. Laura Brzezińska, Olecko, woj. warmińsko – mazurskie, studentka pielęgniarstwa, prowadzi własną firmę w branży beauty w Warszawie oraz jest współzałożycielką marki odzieżowej.

95-lat celebracji piękna! Historia konkursu Miss Polonia sięga aż 1929 roku

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na 95 latach tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Pierwsza edycja wyborów odbyła się̨ w 1929 roku. Pomysłodawcą nazwy konkursu jest literat Tadeusz Boy Żeleński. Obecnie organizatorem konkursu jest agencja Igo-Art.

Laureatki Miss Polonia reprezentowały i reprezentują̨ nasz kraj w najważniejszych międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Earth czy Miss Grand International co uważamy za szczególną wartość konkursu oraz wielkie wyróżnienie, kiedy Miss Polonia to także Ambasadorka Polski. Wśród wielu sukcesów zagranicznych naszych Miss należy wyróżnić triumf w największym konkursie piękności na świecie Miss World w 1989 – Aneta Kręglicka, a w 2022 – Karolina Bielawska sięgnęły po miano Najpiękniejszej Kobiety na świecie.

Ubiegły rok przyniósł nam wiele powodów do dumy i radości. Finał Miss Polonia 2023 zakończył się naszym wielkim powodzeniem. Koronację Ewy Jakubiec transmitowaną na żywo w TVP2 obejrzało średnio 1,5 miliona widzów, co sprawiło, że gala Miss Polonia stała się liderem oglądalności wśród konkursów piękności w Polsce i znalazła się na liście najchętniej oglądanych programów telewizyjnych.

Chcesz być częścią tego wyjątkowego widowiska i na żywo zobaczyć koronację Najpiękniejszej Polki? Ruszyła sprzedaż biletów na galę finałową Miss Polonia 2024 na portalu eventim.pl.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kajok
kajok
13 dni temu

Zdrowe baby

dynks
dynks
13 dni temu

Jaka cena za bilety?

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
2
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx