Przejdź do treści

Bayern Monachium nie dał żadnych szans FC Barcelonie w Lidze Mistrzów. Piękna asysta Roberta Lewandowskiego i kapitalny gol Leroya Sane

LinkedIn

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie 3:0 (2:0) FC Barcelonę.

Klub z Bawarii objął prowadzenie w 34. minucie. Na listę strzelców wpisał się Thomas Müller po asyście Roberta Lewandowskiego. Polak zabawił się z rywalem w polu karnym i świetnie dograł do reprezentanta Niemiec, a ten strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

W 43. minucie wynik podwyższył Leroy Sane. Niemiec huknął zza pola karnego. Był to strzał nie do obrony. W 62. minucie gości z Hiszpanii dobił Jamal Musiala. Utalentowany zawodnik płaskim strzałem z pola karnego pokonał golkipera rywali. „Bawarczycy” przeszli do kolejnej rundy. Podopieczni Juliana Nagelsmanna zajęli pierwsze miejsce w grupie E. Mistrz Niemiec uzbierał komplet punktów. Drugie miejsce zajęła SL Benfica z dorobkiem ośmiu oczek. Trzecie miejsce zajęła „Barca”. Katalończycy uzbierali siedem punktów i będą grać w Lidze Europy. Na ostatnim miejscu uplasowało się Dynamo Kijów z jednym punktem na koncie.

Bayern Monachium – FC Barcelona 3:0 (2:0)

Strzelcy: Thomas Mueller 34′, Leroy Sane 43′, Jamal Musiala 62′