Przejdź do treści

Pomaganie Jest Trendy. Zatrzymają wirusa w szpitalach?

Proteger Gate
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

To może być przełomowe wydarzenie w zakresie zahamowania rozprzestrzeniania się wirusów. Wrocławski szpital i.m.: A. Falkiewicza oraz Szpital Zakonu Bonifratów w Katowicach, jako pierwsze szpitale w Europie, testują nowoczesne urządzenie zabezpieczające szpitale przed rozprzestrzenianiem się wirusów.

Fundacja „Pomaganie Jest Trendy” wspólnie z inżynierami „Protegercov”, w ramach w akcji „40 milionów Serc” (popartej przez prezydentów 12 polskich miast oraz gwiazdy, takie jak Iga Świątek, Jan Błachowicz czy Małgorzata Kożuchowska), przekazała właśnie na testy kabinę „Proteger Gate” do dwóch polskich szpitali (Katowice i Wrocław) – od piątku kabiny uruchomione zostały przy wejściu głównym szpitala, gdzie ma poddawać dezynfekcji wszystkie wchodzące na obiekt osoby, niwelując tym samym stopień zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa aż do 95%.

Fundacja docelowo zakupić chce podobne urządzenia dla ponad 300 szpitali w Polsce, w czym pomóc ma utworzona zbiórka, którą wesprzeć można za pośrednictwem linka : www.siepomaga.pl/40milionowSerc. Wkrótce testy odbyć mają się również w szpitalach w Kaliszu, Kępnie czy Łodzi, ale organizatorzy akcji liczą, że dzięki zaangażowaniu Polaków mających dość kolejnych lockdownów, uda się im jak najszybciej zebrać choć część założonej kwoty, aby stopniowo zacząć realizować swoją misję.

Proteger Gate
Fot. mat. prasowy

Urządzenie jest skuteczną i bezpieczną dla ludzi kabiną dezynfekcyjną stworzoną przez polskich inżynierów i opartą na technologii przepływowych lamp UV-C. Technologia ta, stosowana dotąd w salach operacyjnych, skutecznie i bezinwazyjnie dla człowieka dezynfekuje ze skutecznością do 95%, jednocześnie oczyszczając powietrze. Co ważne urządzenie nie wymaga stosowania płynów i innych środków do dezynfekcji, które mogą mieć szkodliwe oddziaływanie na oczy i górne drogi oddechowe, nie niszczy też odzieży. Stacja docelowo mierzyć ma również temperaturę.

Proteger Gate. Pomaganie Jest Trendy

Po wejściu do kabiny i zamknięciu drzwi, fotokomórka identyfikuje człowieka, uruchamiając system odpowiednio skorelowanych dysz, który wraz z zabezpieczoną lampą UV-C prowadzi do dezynfekcji. Całkowity proces trwa około 12 sekund.

Kabiny we Wrocławiu oraz w Katowicach służyć będzie przez najbliższe dwa tygodnie i korzystać będą z niej wszyscy pracownicy oraz pacjenci szpitala, następnie trafić mają do Kalisza oraz do Kępna. W tym czasie trwa zbiórka, dzięki której fundacja Pomaganie Jest Trendy pozyskiwać będzie środki na zakup takich i innych urządzeń oraz pielęgnacyjnych żeli do dezynfekcji „Virus Combat”, które trafić mają do ponad 300 szpitali w Polsce. W ten sposób organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieje pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się #Covid-19 i innych wirusów, zwłaszcza na terenie polskich szpitali. Każdy może wesprzeć akcję w swoim mieście poprzez wpisanie w komentarz do przekazanego datku nazwy miasta, do którego chcielibyśmy, aby on trafił. Pomagać można również, kupując produkty fundacji z fundacyjnym Duszkiem Babu, które nabywać można w lokalnych sklepach, niemalże w całej Polsce. Całkowite zyski, wygenerowane przez fundację z ich sprzedaży, trafią na zakup urządzeń i przekazanie ich do szpitali.

Proteger Gate
Fot. mat. prasowy

Informacje na bieżąco : http://www.pomaganiejesttrendy.com.pl/#aktualnosci lub www.facebook.com/PomaganieJestTrendy.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx