Anglia w finale Euro 2024 po zwycięstwie z Holandią!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Anglia zagra w finale Mistrzostw Europy 2024! Anglicy po emocjonującym meczu półfinałowym pokonali Holendrów 2:1. Zwycięskie gole dla Anglii zdobyli Harry Kane i Ollie Watkins. Wcześniej Anglia wyeliminowała Słowację w 1/8 finału po dogrywce (2:1) oraz Szwajcarię w ćwierćfinale po rzutach karnych​.

W półfinale Euro 2024 Anglia pokonała Holandię 2:1 w bardzo wyrównanym meczu rozegranym na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Mecz obfitował w wielkie emocje od początku do samego końca. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym remisem. Pierwsi gola strzelili Holendrzy za sprawą Xaviego Simonsa w 7. minucie. Do remisu doprowadził Harry Kane, który bezbłędnie wykorzystał rzut karny w 18. minucie. Oba zespoły miały kilka dobrych okazji do zdobycia bramki.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Decydujący moment nastąpił w 90. minucie, kiedy Ollie Watkins, który wszedł na boisko jako rezerwowy, zdobył zwycięską bramkę dla Anglii. Watkins popisał się precyzyjnym strzałem po podaniu od Bukayo Saki, który przesądził o awansie Anglików do finału.

W finale, który zostanie rozegrany 14 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, Anglia zmierzy się z Hiszpanią, mając nadzieję na zdobycie swojego pierwszego tytułu mistrzów Europy.

Holandia – Anglia 1:2 (1:1)

Gole: Xavi Simons 7′ – Harry Kane 18′(k.), Ollie Watkins 90′