Przejdź do treści

The Smashing Pumpkins zagrali w PreZero Arenie Gliwice!

The Smashing Pumpkins Gliwice
Billy Corgan (The Smashing Pumpkins), fot. PreZero Arena Gliwice

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Prawdziwie dyniową ucztę zaserwowali The Smashing Pumpkins i Interpol w PreZero Arenie Gliwice. Wtorkowy wieczór upłynął pod znakiem świetnych rockowych brzmień, świetnej oprawy scenicznej i pakietu hitów znanych każdemu, dojrzałemu rockmanowi i rockmance.

Trzymają poziom, są nadal w swojej, mocnej lidze, świetne brzmienie – to tylko kilka opinii, które dało się słyszeć wśród publiczności licznie zgromadzonej w PreZero Arenie Gliwice. Oczywiście dotyczyły one występu amerykańskiej legendy nurtu grunge The Smashing Pumpkins, która dała tutaj jedyny w Polsce koncert. Dodajmy, ponad dwugodzinny z pakietem wszystkich swoich największych hitów.

Technicznie bez zarzutu

Billy Corgan – pomysłodawca, lider i główny kompozytor grupy wypadł świetnie. Czas zdecydowanie obszedł się z nim łaskawie i jego głos nadal świetnie brzmi w takich piosenkach jak „1979”, „Tonight tonight” czy „Disarm”. Powrót do zespołu Jamesa Iha, skądinąd bardzo dobrego gitarzysty sprawił, że w Gliwicach grupa zagrała w prawie klasycznym składzie – z Jamesem Chamberlinem na bębnach. Nie ma dzisiaj już w „Dyniach” D’arcy Wretzky, ale trzeba przyznać, że nowa postać w zespole – gitarzystka Katie Cole – dodaje mocy występom na żywo i świetnie wpasowuje się w charakter sceniczny grupy.

Co ciekawe, zespół nie stopniował nastroju zostawiając najpopularniejsze piosenki na koniec. Stworzył energetyczny miks, dzięki któremu napięcie między nimi a publicznością podgrzewane było cały czas. Jeśli dodamy do tego świetne nagłośnienie i wyważone ale ciekawe światła, to mamy w zasadzie całe menu z tej wieczornej, wybornej uczty.

The Smashing Pumpkins Gliwice
Fot. PreZero Arena Gliwice
The Smashing Pumpkins Gliwice
Fot. PreZero Arena Gliwice

Interpol w mroku

Występ głównej gwiazdy poprzedzał support, czyli nowojorski interpol. Niezwykle interesujący występ miał specyficzny charakter, bo zespół zagrał w prawie zaciemnionej hali z niewielką (jak na takie koncerty) oprawą świetlną. I dobrze, bo dodało to niezwykłego uroku brzmieniom grupy. Klimat niesamowity i hipnotyczny, pokazujący po raz kolejny, że Gliwice na stałe wpisały się na listę obiektów, gdzie dobra muzyka ma swoje stałe, ważne miejsce.

The Smashing Pumpkins Gliwice
Interpol, fot. PreZero Arena Gliwice
The Smashing Pumpkins Gliwice
Interpol, fot. PreZero Arena Gliwice
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx