Przejdź do treści

Premiery Canal+ w lipcu: „Back to black. Historia Amy Winehouse”, „Furiosa: Saga Mad max”, „Civil War” i wiele innych hitów

Premiery Canal+
Fot. kadr z filmu Furiosa: Saga Mad Max

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W lipcu do oferty Premiery Canal+ trafi fabularna historia kariery wokalistki Amy Winehouse, długo wyczekiwany przez fanów film „Furiosa: Saga Mad Max” i przejmująca, dystopijna opowieść o targanej wojną domową Ameryce – „Civil War”. Dodatkowo, dla fanów horrorów przygotowano aż dwie nowe pozycje: „Niepokalana” i „Tarot: Karta Śmierci”. Te oraz wiele innych nowości dostępnych w lipcu w serwisie Premiery Canal+.

Tarot: Karta śmierci – horror, już dostępny w serwisie premiery Canal+

Grupa przyjaciół wynajmuje osamotnioną willę poza miastem, aby świętować urodziny jednej z dziewczyn. Rozkręcającą się zabawę przerywa nieoczekiwany brak alkoholu. Zdesperowani imprezowicze postanawiają przeszukać dom w nadziei na znalezienie wysokoprocentowych zapasów gospodarzy. Poszukiwania zaprowadzają ich do piwnicy, do której decydują się wejść pomimo ostrzeżenia na drzwiach.

Zamiast alkoholu znajdują talię kart do tarota i namawiają jedną z koleżanek, maniaczkę ezoteryki, Haley (Harriet Slater), by wykorzystała je do wróżb. Dziewczyna wie, że korzystanie z czyjejś talii przynosi pecha. Pomimo to stawia karty sobie oraz przyjaciołom. Każdy z uczestników otrzymuje indywidualną wróżbę, po czym impreza toczy się dalej.

Po wyjeździe grupa wraca na kampus. Niespodziewanie przepowiednie z wieczoru wróżb zaczynają się spełniać. Na drodze bohaterów, po kolei, stają postaci z ich kart. I nie mają one dobrych zamiarów. Przyjaciele muszą połączyć siły, by pokonać nadchodzące zło.

Niepokalana – horror, już dostępny w serwisie premiery Canal+

Młoda zakonnica Cecilia (Sydney Sweeney) przyjeżdża ze Stanów Zjednoczonych do Włoch, do klasztoru położonego w malowniczej, odosobnionej okolicy. Dziewczyna czuje, iż wokół niej ma miejsce coraz więcej dziwnych, tragicznych zdarzeń. Niespodziewanie okazuje się, że jest w ciąży. Demoniczny ksiądz, samozwańczy badacz (Alvaro Morte) potwierdza niepokalane poczęcie.

Ceclilia pod pozorem opieki zostaje zniewolona do tego stopnia, że nawet nie ma prawa przebywać sama ze sobą. Młodziutka dziewczyna powoli traci kontakt z rzeczywistością, a w zakonie panuje coraz bardziej przerażająca atmosfera.

Furiosa: Saga Mad Max – sensacyjny, sci-fi, już dostępny w serwisie premiery Canal+

Kolejna część rozpoczętej w 1979 roku kultowej sagi „Mad Max”, tradycyjnie w reżyserii George’a Millera. Pełen pionierskich efektów specjalnych obraz, w tym przy wykorzystaniu AI, jest jednym z kinowych hitów pierwszej połowy 2024 roku.

Tym razem poznajemy historię Furiosy (Anya Taylor-Joy), której życie naznaczone jest traumatycznym dzieciństwem. W najmłodszych latach została porwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek, trafiając do Hordy Bikerów. Przez lata zmuszana do życia wśród Hordy, prześladowana przez Dementusa (Chris Hemsworth), postanawia uciec i robi to. Jej celem jest odnalezienie drogi do domu, ale i zemsta na oprawcy.

Poprzednia część sagi „Mad Max: Na drodze gniewu” dostępna online w Premiery Canal+.


Civil war – dramat, wojenny, w ofercie od 11.07

Po raz pierwszy studio filmowe A24 wyprodukowało wysokobudżetowy obraz – budżet na tę produkcję wynosił ponad 50 milionów dolarów. Wszystko po to, by dobitnie pokazać obraz Ameryki targanej wojną domową, w której nie wiadomo już, kto jest oprawcą, a kto ofiarą. Film już oceniany jest jako jedna z najlepszych premier tego roku.

Katastroficzna wizja niedalekiej przyszłości USA, rozdanego między walczące ze sobą ugrupowania. Doświadczona fotograf wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z kolegą, Joelem (Wagner Moura) przemierza Stany, dokumentując po drodze realia wojny domowej. Ich celem jest dotrzeć do pogrążonego w chaosie Waszyngtonu w celu przeprowadzenia, być może ostatniego, wywiadu z urzędującym prezydentem. W drodze towarzyszy im młodziutka adeptka reportażu Jessie (Cailee Spaeny), pragnąca czerpać z doświadczenia starszej koleżanki po fachu. Pomimo początkowej niechęci, Lee ostatecznie decyzje się zostać jej mentorką.

Po drodze czeka ich pasmo brutalnych wydarzeń, dobitnie ukazujących ciemne strony ludzkiej natury.


Back to black. Historia Amy Winehouse – biograficzny, muzyczny, w ofercie od 19.07

Fabularyzowana biografia jednej z najbardziej znanych wokalistek ostatnich dekad – Amy Winehouse (w tej roli Marisa Abela) od Studio Canal+.

Choć trudno uwierzyć, ta historia wydarzyła się naprawdę. Brytyjka Amy od najmłodszych lat żyje muzyką. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu talentowi powoli udaje jej się dotrzeć na szczyt. Jest uwielbiana. Zapełnia sale koncertowe. W tym czasie zakochuje się też bez pamięci. Obiektem jej westchnień staje się Blake Fielder-Civil (Jack O’Connell), z którym finalnie tworzą parę. Losy ich miłości są pełne nieszczęścia i przemocy, zdrady i powrotów. Po ostatecznym rozstaniu Amy nagrywa piosenki, w które przelewa cały swój ból. Tak powstaje album „Back To Black”, jeden z najpopularniejszych w historii muzyki, wyróżniony pięcioma statuetkami Grammy w 2008 roku.

Film pokazuje nie tylko kulisy życia Amy, ale też jej trudnej ścieżki w branży muzycznej, od programów muzycznych, po nałogi, od koncertu na największym festiwalu muzycznym w Wielkiej Brytanii Glastonbury, po przegraną walkę z mrokiem. Amy Winehouse zmarła w wieku zaledwie 27 lat w wyniku zatrucia alkoholowego.

Premiery Canal+ w lipcu:

 • Słychać dzwony – 01.07.2024
 • Mroczna Gra – 04.07.2024
 • Zabójczy umysł – 04.07.2024
 • W mroku – 04.07.2024
 • Niepokalana – 04.07.2024
 • Civil War – 11.07.2024
 • Czerwone niebo – 12.07.2024
 • Test na teściów – 12.07.2024
 • Nieznani bohaterowie – 16.07.2024
 • WinEverything – 18.07.2024
 • Boy Kills World – 18.07.2024
 • Abigail – 18.07.2024
 • Gniazdo pająka – 19.07.2024
 • Back to black. Historia Amy Winehouse – 19.07.2024
 • Strangers – 25.07.2024
 • Spadająca gwiazda – 26.07.2024
 • Ucieczka ze Zwierzowersum – 26.07.2024
 • 1953. Walka o nadzieję – 31.07.2024
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx