UFO: Oni już tu są. Zwiastun nowego filmu Beaty Migas wywołuje dreszczyk emocji

UFO Oni już tu są
Fot. mat. prasowy

W sieci dostępny jest już zwiastun najnowszego filmu dokumentalnego Beaty Migas. Film „UFO: Oni już tu są” ujawni tajemnicę Wylatowa – polskiej wsi, której udało się nawiązać kontakt z obcą cywilizacją.

UFO: Oni już tu są to film, który z pewnością będzie jedną z najgorętszych premier 2021 roku. Wyczekiwany dokument Beaty Migas ujawni tajemnicę Wylatowa, w którym na początku XXI wieku miały miejsce zjawiska wymykające się współczesnej nauce. Pulsujące kule światła na niebie, misterne piktogramy czy przełomowe odkrycia zespołu badawczego pod kierownictwem dr Szymańskiego rozgrzewały emocje wszystkich Polaków. Oficjalny zwiastun filmu zapowiada wspaniałą ucztę dla miłośników tajemnic i sensacji.

Kontakt z obcą cywilizacją

Choć UFO mogłoby się wydawać tematem bardzo odległym, z którym realnie stykają się wyłącznie największe, światowe mocarstwa, to prawda jest zupełnie inna. Obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających zdarzają się regularnie na całym świecie, a swój udział w nich ma także Polska.

Za przejawy obecności we wszechświecie innych cywilizacji spokojnie można uznać wydarzenia, do których w latach 2000-2006 dochodziło w niewielkim Wylatowie na Kujawach. We wsi działy się rzeczy, których nawet akademiccy naukowcy nie byli w stanie wyjaśnić w racjonalny sposób. W dzień i w nocy po niebie z zawrotną prędkością poruszały się pozaziemskie obiekty świetlne. Wśród łanów zbóż powstawały tajemnicze piktogramy, a badacze rejestrowali sygnały nieznanego pochodzenia.

Jedną z najważniejszych postaci w historii Wylatowa jest śp. Jerzy Szpulecki – mężczyzna, który jako jedyny na świecie był świadkiem tworzenia piktogramu przez pozaziemski statek kosmiczny. Pomimo upływu czasu, pamięć o tych niesamowitych zjawiskach jest nadal żywa, i to nie tylko wśród mieszkańców wsi. Wspomnienia z patroli UFO czy ekscytujących pomiarów w piktogramach pielęgnuje bowiem blisko sto tysięcy Polaków, którzy na przestrzeni kilku lat odwiedzili niezwykłą wieś.

ZOBACZ:  Zobacz zwiastun filmu "Niewidzialna wojna" i poznaj całą prawdę o najbardziej kontrowersyjnym reżyserze!

Widząc jak wielka jest potrzeba mówienia o UFO w Wylatowie, młoda reżyserka Beata Migas postanowiła stworzyć film, w którym pojawią się dotąd niepublikowane materiały.

UFO film
Fot. mat. prasowy
UFO film
Fot. mat. prasowy

UFO: Oni już tu są

Film dokumentalny „UFO: Oni już tu są” to pierwsza produkcja, przedstawiająca pełen obraz wydarzeń, które miały miejsce w Wylatowie w latach 2000-2006. Jest to zarazem pierwszy niezależny film na ten temat. Jego realizacji podjęła się osoba, która nie była zaangażowana w badania. Dzięki chłodnemu spojrzeniu reżysera, dokument wtajemniczy widzów w rzeczywistość polskiego Roswell. Pozwoli również namacalnie odczuć atmosferę wsi, w której na skutek obecności „obcych” zrodził się niewiarygodny fenomen socjologiczny.

Każdego lata wraz z tłumami turystów, zainteresowanych kręgami w zbożu, do wioski zjeżdżali głodni kariery dziennikarze oraz przedstawiciele tzw. branży alternatywnej, skupionej wokół tematyki New Age. Kilka najbardziej znaczących postaci w historii Wylatowa tj. Janusz Zagórski czy Robert Bernatowicz, zbudowało nawet swoją karierę właśnie w oparciu o działania prowadzone w polskiej strefie 51. Wylatowo było dla nich bodźcem do zdobycia ogólnopolskiej rozpoznawalności, którą posiadają po dzień dzisiejszy.

Autorka poprowadzi widzów przez proces ustalania odpowiedzi na pytanie, czy wsi udało się nawiązać kontakt z obcą cywilizacją. W filmie znajdą się wywiady z ufologami, naukowcami oraz dziennikarzami, którzy przed laty prowadzili na miejscu eksperymenty oraz akcję całodobowego monitoringu UFO. Z pewnością dokument Beaty Migas będzie zwieńczeniem sprawy Wylatowa i na zawsze uciszy dyskusje związane z dociekaniami odnośnie autentyczności zjawisk ufologicznych.

UFO film
Fot. mat. prasowy
UFO film
Fot. mat. prasowy

Zjawiska niewyjaśnione

Beata Migas opowiedziała nam o tym, jak przebiegała produkcja jej najnowszego filmu: – W trakcie pracy nad filmem „UFO: Oni już tu są” niejednokrotnie dochodziło do dziwnych zjawisk, które sprawiały, że projekt był wstrzymywany. Niezwykle wymowny był moment, gdy po zakończeniu montażu zwiastuna, przystąpiłam do jego renderu. Wówczas zupełnie niespodziewanie program, którego używałam od wielu miesięcy, odmówił posłuszeństwa. Po analizie przeprowadzonej przez informatyka okazało się, że z nieznanych przyczyn plik z filmem uległ poważnemu uszkodzeniu. Specjalista nie był w stanie wyjaśnić jak do tego doszło. Nigdy wcześniej nie spotkał się z podobnym fenomenem. Wtedy uświadomiłam sobie, że właśnie osobiście doświadczam tego, o czym wiele razy słyszałam z relacji ludzi zaangażowanych w badania UFO.

Reżyser podkreśla, że ludzie zagłębiający się w tematykę UFO niekiedy płacą za to bardzo wysoką cenę.Bardzo często osoby, które docierają zbyt blisko prawdy na temat niezidentyfikowanych obiektów latających, w ostatniej chwili są odsuwane od możliwości podzielenia się nią z innymi. Świadomość, że uczestniczę w pewnej psychomachii sprawiła, że jeszcze mocniej odczułam potrzebę zrealizowania filmu o wydarzeniach w Wylatowie. Przez blisko trzy tygodnie walczyłam o odzyskanie pliku. Ostatecznie zdołałam go uratować. Oczywiście zwiastun jest już dostępny w sieci.

Zwiastun „UFO: Oni już tu są” zapowiada wspaniałą ucztę nie tylko dla wielbicieli sensacyjnych filmów dokumentalnych, ale również dla wszystkich spragnionych wrażeń widzów. Kiedy premiera filmu? Premiera przewidziana jest na jesień 2021 roku.

ZOBACZ:  Ratujmy Florę - parada słoni, jak na dłoni, czyli od Dumbo do Flory
Powstaje nowy film o Wylatowie „UFO: Oni już tu są” – Rozmowa z Beatą Migas

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx