Przejdź do treści

Ruszyła wielka akcja Omenaa Foundation oraz miasta Łódź: #Ekotomy!

Akcja Ekotomy
Hanna Zdanowska (Prezydent Miasta Łódź) i Omenaa Mensah, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Omenaa Mensah, założycielka i prezeska Omenaa Foundation wraz z Hanną Zdanowską panią prezydent miasta Łódź, rozpoczęły akcję #Ekotomy. W akcji pokazując swoje codzienne czynności, zachęcają do zmiany ekonawyków. Głównym celem ekochallengu jest przypominanie i promowanie idei ochrony środowiska oraz naszej planety.

Inicjatorki akcji #Ekotomy zachęcają internatów do dzielenia się swoimi ekonawykami w formie postów lub krótkich filmików na ich profilach na Instagramie, Facebooku i Tik-Toku. Dodatkowo każdorazowe użycie hasztagu #ekotomy w przestrzeni online to złotówka, która zostanie przekazana dla Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi.

– Bezpośrednią inspiracją do rozpoczęcia ekoprojektów w moich fundacjach było odwiedzenie największego w zachodniej Afryce wysypiska elektrośmieci Agbogbloshie. Mieści się na przedmieściach Akry, stolicy Ghany. To najbardziej zanieczyszczone miejsce na świecie o powierzchni ponad dwóch hektarów. Teren ten jest skażony wieloma śmiercionośnymi substancjami, a ich stężenie w glebie stukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Agblogbloshie to dom i miejsce pracy tysięcy ludzi, w tym także dzieci – mówi Omenaa Mensah przedsiębiorczyni i prezeska Omenaa Foundation oraz Omena Art Foundation.

Akcja Ekotomy
Agblogbloshie, fot. mat. prasowy

– Na szczęście w Ghanie są też osoby promujące walkę z zanieczyszczeniem środowiska. Osobiście znam Patrick’a – artystę, który przekazał Omena Art Foundation swoje dzieło, wykonane z zebranych na plażach resztek porzuconych klapek. Jest wyjątkowe! Po raz pierwszy w Polsce będzie można je zobaczyć podczas wystawy Wielkiej Aukcji Charytatywnej. Rozpocznie się ona już 10 maja w Warszawie, w Oranżerii Pałacu w Wilanowie – dodaje Omenaa Mensah.

Akcja #Ekotomy 2023

Celem akcji jest wygenerowanie 10 000 hasztagów #ekotomy. Tym samym 10 000 zł zostanie przekazane na konto Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi, gdzie trafiają osobniki, które ucierpiały najczęściej w wyniku kontaktu z człowiekiem.

Akcja Ekotomy
Omenaa Mensah i Patrick Tagoe-Turkson, fot. mat. prasowy

– Łódź rozumie wagę problemu zmian klimatu. Ponieważ miasto tworzą ludzie, każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę ku zielonej, zdrowszej przyszłości. Wszyscy wiemy, że dobra, jakimi na co dzień dysponujemy, są ograniczone. Szanujmy je zatem i oszczędzajmy… oraz dzielmy się tymi dobrymi przykładami w sieci. Za pomocą filmików lub zdjęć sygnowanych #ekotomy. Niech podjęte wyzwania staną się nowymi nawykami, przyjaznymi dla planety. Pamiętajmy też, że każdy hashtag to złotówka dla Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łagiewnikach – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx