Przejdź do treści

Omenaa Mensah – Dlaczego biznes potrzebuje filantropii?

Omenaa Mensah biznes
Omenaa Mensah, fot. Uwaga! TVN YT

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dlaczego biznes potrzebuje filantropii? – na te pytania odpowiedziała Omenaa Mensah, Prezes Zarządu Omenaa Foundation podczas Kongresu ESG Polska Moc Biznesu (7.11 na PGE Narodowym) – Zawsze powtarzam, że edukacja jest najsilniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat.

Znana prezenterka telewizyjna i businesswoman Omenaa Mensah była obecna podczas Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Omena odpowiedziała m.in. na pytanie, „dlaczego biznes potrzebuje filantropii”: – „Kiedy 8 lat temu otworzyłam swoją fundację postanowiłam pomagać dzieciakom, dla których los nie był tak łaskawy. Są wśród nich dzieci z Ghany, ale również dzieci z polskich domów dziecka. Aby im żyło się lepiej, trzeba im podać pomocną dłoń. Aby polskie społeczeństwo było bardziej wyedukowane, trzeba pomóc dzieciom z domów dziecka.

Zawsze jest dobry czas, by robić dobre rzeczy – tak mówił M.L.King i my to właśnie robimy. Co jest istotne – filantropia potrzebuje biznesu. W Stanach Zjednoczonych działalność społeczna firm jest na porządku dziennym. W Polsce to zjawisko dopiero się rozwija. Moja firma zajmuje się pośrednictwem między danym przedsiębiorstwem a beneficjentami. Redystrybucja środków u nas jest bardzo prosta – 20 procent idzie na koszty administracyjne, a reszta na bezpośrednią pomoc. Jednym z narzędzi pomocy jest moda. Zrealizowaliśmy 11 takich projektów.

Wraz z moją fundacją stworzyłam również sztukę teatralną, traktującą o problemach natury rasowej. Rozpoczęliśmy współpracę z Wedlem, który korzysta z surowców z Ghany. Stworzyliśmy kolekcję obuwia ozdobionego rysunkami stworzonymi przez dzieci. Wszystko tak naprawdę zaczyna się w naszym dzieciństwie. Żeby uniknąć patologii społecznych edukacja jest bardzo istotna.

„Nagrody DNA – bo pomaganie mamy w genach” rozdane! Zobacz kto wygrał w 2022 roku!

Wybucha konflikt w Ukrainie, a my w 3 tygodnie stawiamy dzienny ośrodek dla dzieci i matek z Ukrainy. Oferujemy naukę języka polskiego, pomoc psychologiczną i wsparcie w dziedzinie poszukiwania pracy. Amerykanie wiedzą, że w DNA każdej firmy powinno być myślenie o innych. To daje przyjemność, to daje radość. Dzięki temu stajemy się lepszymi ludźmi„.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx