Przejdź do treści

Rafał Blechacz wydał album „Chopin”

Rafał Blechacz Chopin
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Do sprzedaży trafił najnowszy album Rafała Blechacza zatytułowany „Chopin”.

„Te utwory były mi bliskie na długo przed ich nagraniem” – mówi Rafał Blechacz, którego najnowszy album jest kolejnym hołdem złożonym swemu rodakowi, Chopinowi. „Dzisiaj mam większą swobodę w stosowaniu rubato, większych kontrastów dynamicznych i odcieni emocjonalnych, a także być może odważniej podchodzę do niektórych pomysłów. Nie chciałem więc dłużej czekać z wejściem do studia” – dodaje.

Rafał Blechacz pozostaje wierny muzyce Chopina. Zwycięstwo w XV Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie, w 2005 roku relację tę jeszcze wzmocniło. Na nowym albumie artysta prezentuje wnikliwe interpretacje sonat nr 2 i 3. Są to niezwykle wymagających muzycznie i technicznie dzieł oraz dwa utwory towarzyszące: Nokturn op. 48, nr 2 i Barkarolę op. 60.

Rafał Blechacz nagrał ten program jesienią 2021 roku, gdy emocje związane z tą muzyką stały się jeszcze bardziej poruszające. „Myślę, że ma to szczególne znaczenie w tym trudnym czasie” – mówi. „Mieliśmy pandemię, a teraz na Ukrainie jest wojna. Tak wielu ludzi zginęło… Nagrywaniu tych utworów towarzyszyły wyjątkowe emocje” – dodaje.

„Bardzo się cieszę, że na tym etapie mojego życia mogę nagrać wszystkie te cztery niezwykłe dzieła” – podsumowuje pianista. „Mam wiele doświadczeń z tym programem, grając go na całym świecie, w różnych salach koncertowych i na różnych fortepianach. Bardzo chciałem podzielić się z publicznością pięknem tych kompozycji” – dodaje Rafał Blechacz.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx