Przejdź do treści

„Historia mojej żony”. Nowy film reżyserki „Duszy i ciała” już w marcu w kinach

Historia mojej żony
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Nowy film węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi („Mój wiek XX”, „Dusza i ciało”) to adaptacja głośnej powieści Milána Füsta „Historia mojej żony”. Ten stylowy melodramat osadzony jest w realiach XX-wiecznego Paryża oraz Hamburga, które stają się areną miłosnej, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji oraz gry w kotka i myszkę.

W głównej roli wystąpiła gwiazda europejskiego kina Léa Seydoux, znana m.in. z ostatniego filmu o Jamesie Bondzie. Holender Jakob Störr jest kapitanem żeglugi morskiej. Jeden z jego przyjaciół sugeruje, że dobrym rozwiązaniem dla bohatera byłoby małżeństwo, które pozwoli mu się ustatkować. Spędzając czas w wytwornej paryskiej kawiarni, Störr postanawia, że ożeni się z pierwszą kobietą, która przekroczy jej próg.

Tą osobą jest piękna, dystyngowana Lizzie. Kiedy mężczyzna podchodzi do jej stolika i opowiada o swoich zamiarach, początkowo jest nieco zakłopotana. Ku zaskoczeniu wszystkich decyduje się jednak przyjąć tę zaskakującą propozycję. Szczęście świeżo upieczonej pary nie trwa jednak długo. Jakob musi wrócić na statek, gdzie czuje się znacznie pewniej niż na paryskich salonach. Częsta nieobecność mężczyzny i długa rozłąka nie wpływają najlepiej na wzajemne relacje małżonków, zwłaszcza gdy w otoczeniu samotnej kobiety pojawia się majętny pisarz Dedin.

Historia mojej żony – polski zwiastun:

Historia mojej żony – polski zwiastun. Nowy film reżyserki „Duszy i ciała” już w marcu w kinach.

Film „Historia mojej żony” będzie można oglądać w polskich kinach od 18 marca 2022 roku.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx