Bayern Monachium wygrywa z FC Barceloną 3:0. Lewandowski z dwiema bramkami!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

FC Barcelona przegrała na Camp Nou z Bayernem 0:3 w 1. kolejce obecnej edycji Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę dla Bawarczyków zdobył Thomas Müller, a kolejne dwie dołożył Robert Lewandowski.

Bayern Monachium ponownie pokonał FC Barcelonę w Lidze Mistrzów UEFA. Thomas Müller otworzył wynik spotkania w 34. minucie. Niemiec oddał strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od Erica Garcíi zmylając Ter Stegena i trafiła wprost do siatki. Robert Lewandowski w tym spotkaniu strzelił dwie bramki. Pierwszą z nich zdobył w 56. minucie. Kapitan reprezentacji Polski był bardzo czujny w polu karnym. „Lewy” dobił piłkę po tym jak piłka po strzale Jamala Musiali odbiła się od słupka. Kolejną bramkę Lewandowski zdobył w 85. minucie, kładąc jednego z obrońców Barcelony w polu karnym i oddając mocny strzał.

Bez Lionela Messiego, na którym FC Barcelona mogła polegać przez ostatnie lata, ekipa Ronalda Koemana od początku wyglądała na przerażoną. Od początku meczu koncentrowali się na ochronie przed kolejną żenującą porażką. Ostateczny wynik spotkania odzwierciedlił całkowitą dominację potęgi Bundesligi. Drużyna Juliana Nagelsmanna zamieniła niegdyś wspaniałego giganta z Barcelony w roztrzęsioną grupę piłkarzy skupionych na własnym obszarze.

FC Barcelona – Bayern Monachium 0:3 (0:1)

Strzelcy bramek: Thomas Müller 34′, Robert Lewandowski 56′, 85′