Przejdź do treści

David Gilmour zapowiada nowy album „Luck and Strange”

David Gilmour Luck and Strange
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Luck and Strange” będzie pierwszym nowym materiałem Davida Gilmoura od dziewięciu lat. Właśnie ruszył preorder, a premiera albumu już 6 września.

Pierwszym singlem promującym album „Luck and Strange” jest piosenka „The Piper’s Call”. Swoją premierę będzie miała w czwartek 25 kwietnia na antenie brytyjskiej stacji BBC Radio 2 o 10:15. Zaraz po tym trafi na platformy streamingowe. Nowy album Davida Gilmoura „Luck and Strange” nagrywany był przez pięć miesięcy w Brighton i Londynie. Za produkcję odpowiedzialni są David i Charlie Andrew – najbardziej znani ze swojej współpracy z ALT-J i Mariką Hackman, a teksty napisała głównie Polly Samson – wcześniejsza współautorka Gilmoura przez ostatnie trzydzieści lat.

David Andrew tak wspomina tę współpracę: „Zaprosiliśmy Charliego do domu, więc przyszedł. Posłuchał kilku wersji demo i powiedział „No cóż, dlaczego musi tam być solówka na gitarze? Czy wszystkie zanikają? Czy niektóre z nich nie mogą się po prostu zakończyć?”. To wykazuje cudowny brak wiedzy i szacunku dla mojej przyszłości. On jest bardzo bezpośredni i wcale się nie boi, i to mi się podoba. To dla mnie super sprawa, ponieważ ostatnią rzeczą, jaką chcesz to żeby ludzie po prostu ci ulegali”.

Natomiast Polly Samson odnosi się do lirycznych tematów poruszanych na albumie: „Jest napisany z punktu widzenia bycia starszym”. Gilmour wyjaśnił, że „spędził mnóstwo czasu w trakcie kwarantanny rozmawiając i myśląc o tego typu rzeczach, np. o śmiertelności”. Polly uznała, że praca z Charliem Andrew jest wyzwalająca: „Chcę wiedzieć o czym są te piosenki, chcę aby wszyscy którzy ich słuchają mieli idee zawarte w tekstach, które wpływają na ich słuch. To właśnie z tego powodu szczególnie mi się to spodobało”.

Premiera albumu „Luck and Strange” odbędzie się 6 września 2024 roku

Płyta „Luck and Strange” zawiera osiem nowych utworów oraz przeróbkę The Montgolfier Brothers „Between Two Points” z udziałem Romany Gilmour. Romana zaśpiewała w tym utworze i zagrała na harfie. Tytułowy utwór dał Gilmourowi szansę na kolaborację z klawiszowcem Pink Floyd – Richardem Wrightem. Powstał on w 2007 roku na terenie posiadłości Davida.

Pozostali muzycy, którzy wzięli udział w tym projekcie to Guy Pratt i Tom Herbert na basie; Adam Betts, Steve Gadd i Steve DiStanislao na perkusji; Rob Gentry i Roger Eno na klawiszach. Aranżacje smyczkowe i chóralne są autorstwa Willa Gardnera. Okładka nowego materiału została zaprojektowana przez legendę grafiki Antona Corbijna. Zainspirował się on tekstem napisanym przez Charliego Gilmoura do ostatniej piosenki z albumu „Scattered”.

Album „Luck and Strange” ukaże się 6 września. Dostępny będzie w kilku formatach:

  • Edycja na płycie CD ukaże się w digipacku, z bookletem ze zdjęciami i grafikami Antona Corbijna. Dodatkowo zawierać będzie 2 bonusowe utwory.
  • Wydanie Blu-Rayu zawierać będzie audio w formacie Dolby Atmos, ukaże się w digipacku, z bookletem ze zdjęciami i grafikami Antona Corbijna. Dodatkowo zawierać będzie 4 bonusowe utwory.
  • Z kolei winylowe wydanie „Luck and Strange” dostępne będzie w pięciu kolorach do wyboru: czarnym, przezroczystym niebieskim, przezroczystym pomarańczowym, srebrnym i przezroczystym zielonym.
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx