Pep Guardiola zabrał głos po wygranym meczu z PSG: Graliśmy naprawdę dobrze

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester City pokonał na Etihad Stadium 2:1 (0:0) Paris Saint-Germain. Po meczu głos zabrał opiekun „Obywateli”, Pep Guardiola.

Do przerwy był bezbramkowy remis. Dopiero w drugiej części gry padły gole. W 50. minucie na prowadzenie wyszli goście. PSG zrobiło bardzo ciekawą akcję. Piłka trafiła pod nogi Kyliana Mbappe, a ten strzałem z bliskiej odległości nie dał żadnych szans Edersonowi. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Raheem Sterling. Bramkę na wagę zwycięstwa w 76. minucie strzelił Gabriel Jesus. Obie drużyny i tak awansują do kolejnej rundy. Manchester City znajduje się na 1. miejscu w grupie A z dorobkiem 12 punktów, a Paris Saint-Germain jest na 2. pozycji i ma 8 oczek.

Pep Guardiola zabrał głos po wygranej z PSG w Lidze Mistrzów

Szkoleniowiec angielskiego klubu powiedział: – Paris Saint-Germain to świetna drużyna. Ma fantastycznych zawodników. Co mogę więcej powiedzieć? Mecz był bardzo podobny to tego w Paryżu, który się odbył miesiąc temu. Stworzyliśmy więcej szans w pierwszej połowie. Byliśmy agresywni bez piłki i dobrze się broniliśmy. Graliśmy naprawdę dobrze. W piłce nożnej wyniki są losowe. Nikt nie wie, co się stanie. Ludzie lubią oglądać taką grę. Mamy nadzieję, że będziemy tak grać jeszcze bardzo długo.

Manchester City – PSG 2:1 (0:0)

Strzelcy: Raheem Sterling 63′, Gabriel Jesus 76′ – Kylian Mbappe 50′