Przejdź do treści

Minuta ciszy – ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serialu Canal+

Minuta ciszy serial
Fot. Przemek Pączkowski, mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Historia Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy, rusza z kolejnym sezonem. W rolach głównych powracają Robert Więckiewicz i Piotr Rogucki, a na drugim planie znów zobaczymy Karolinę Bruchnicką, Aleksandrę Konieczną i Magdalenę Popławską, a także nowych bohaterów. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza. Premiera drugiego sezonu „Minuty ciszy” w 2025 roku w Canal+ online i Canal+ Premium.

Mistrzowska obsada, czarny humor i absurdalne kulisy branży pogrzebowej w pełnej mrocznych tajemnic polskiej prowincji to wizytówka produkcji wyróżnionej nominacją do Polskich Nagród Filmowych Orły 2022. Tomasz Raczek nazwał pierwszy sezon „przekraczającym granice”, Małgorzata Major z Serialowej „mocnym uderzeniem w polską mentalność”, a Aneta Kyzioł z Polityki zwróciła uwagę na „wiarygodnie pokazane życie polskiej prowincji, wielowymiarowych bohaterów i bohaterki, naturalnie brzmiące dialogi i wspaniale ryzykowne poczucie humoru”.

„Zapraszamy ponownie do Bożej Woli. Podobnie jak w pierwszym sezonie będzie tu trochę śmiesznie i trochę strasznie, a walka o powodzenie funeralnego biznesu w prowincjonalnym miasteczku wejdzie na zupełnie nowy poziom” – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji Canal+ Polska.

Za nową odsłonę „Minutę ciszy” odpowiadają twórcy pierwszego sezonu – reżyser Jacek Lusiński wraz ze współscenarzystą Szymonem Augustyniakiem, nagrodzeni Złotym Lwem na Festiwalu w Gdyni za scenariusz do filmu „Śubuk”. W rolach głównych powrócą Robert Więckiewicz, Piotr Rogucki, Aleksandra Konieczna, Karolina Bruchnicka, Magdalena Popławska, Adam Bobik i Grzegorz Wolf. Wśród obsady nie zabraknie również nowych twarzy. Producentami są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak z Canal+ oraz Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham i Piotr Walter z Aurum Film.

Premiera drugiego sezonu „Minuty ciszy” w 2025 r. w Canal+ Online i na antenie Canal+ Premium.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx