Robert Więckiewicz laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego – nagrody BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

Robert Więckiewicz laureatem Diamentowego
Robert Więckiewicz, fot. kinoletnie.pl

OBSERWUJ NAS:

Zgodnie z wieloletnią tradycją, najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane wyróżnił artystę, który dostarcza fanom wielkiego ekranu wyjątkowych emocji. Przyznany po raz 11. Diamentowy Klaps Filmowy trafił do jednego z najważniejszych aktorów naszych czasów – Roberta Więckiewicza. Dzięki niemu współczesne polskie kino ma charakter i charyzmę.

Robert Więckiewicz laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego. Wręczenie statuetki odbyło się na tarasie budynku Cosmopolitan w Warszawie – w połowie drogi między morzem, górami i Mazurami. To tam, co roku przez cały lipiec i sierpień w Sopocie, Zakopanem i Giżycku, gdzie funkcjonuje jedno z niewielu na świecie kin jachtowych, można oglądać bezpłatnie największe hity kinowe na dużych ekranach. Repertuar obejmuje filmy oscarowe, kino artystyczne w tym produkcje polskie i zagraniczne. Podczas tegorocznej edycji Festiwal włączył się w akcję naprawy świata. Wszystko poprzez pokazy filmów nawiązujących do 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, poruszając tematykę ekologii, praw mniejszości czy równości płci.

„Bardzo sympatyczne wyróżnienie, bardzo się cieszę. Przede wszystkim podoba mi się idea festiwalu. Od morza, do gór, przez Mazury… Cała Polska animuje się filmowo. Ludzie podczas wakacyjnego wypoczynku oglądają filmy i to jest fantastyczne. Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Mam nadzieję, że będę jeszcze robił kilka filmów, gdzie taki klaps, może nie diamentowy, też się pojawi” – powiedział Robert Więckiewicz, tegoroczny laureat Diamentowego Klapsa Filmowego.

Ze względu na pandemię, fani kina i widzowie festiwalu BNP Parbias Kino Letnie Sopot-Zakopane złożyli aktorowi gratulacje w formie nagrań wideo. Materiał dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu https://kinoletnie.pl/aktualnosc/95 oraz na Facebooku wydarzenia.

Robert Więckiewicz laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego

Od ponad 30 lat Robert Więckiewicz zachwyca spektakularnymi kreacjami filmowymi, serialowymi i teatralnymi. Chociaż na ekranie widzimy go najczęściej jako szubrawcę, łotra, czy mafiosa, zawsze emanuje od niego przyjazna aura i pozytywna energia. Zachwyca zarówno w rolach komediowych – jako Cuma w „Vinci”, Julek w „Ciele” czy Adolf Hitler w „Ambassadzie”, dramatycznych (prokurator Tomala w filmie „Dom zły”, Alfred w „Wymyku”, Roman Rożek w „Różyczce” czy Ksiądz Trybus w „Klerze”), jak i filmach biograficznych – jako Leopold Socha w filmie „W ciemności” Agnieszki Holland nominowanym do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego i tytułowy bohater w filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Oddany całym sercem wielkiemu ekranowi, ma w swoim dorobku również wyjątkowe seriale. Jego role w „Odwróconych” i „Ślepnąc od świateł” oczywiście weszły do kanonu polskiego filmu w odcinkach. Jest laureatem pięciu Orłów, dwóch Złotych Lwów, Wiktora w kategorii aktor telewizyjny i wielu innych znaczących wyróżnień. Należy do Europejskiej Akademii Filmowej.

ZOBACZ:  Aż do śmierci - Megan Fox odważna i pełna seksapilu!

Diamentowy Klaps Filmowy – laureaci we wcześniejszych latach

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana od 11 lat. Przyznaje się ją naprzemiennie aktorowi lub aktorce w uznaniu za wnoszenie do kina pozytywnego przesłania. Jest to nagroda dla artystów, którzy dostarczają oczywiście widzom wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali kolejno: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura i Magdalena Boczarska.

Organizator: Outdoor Cinema
Partner tytularny: Bank BNP Paribas
Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i Player
Patroni medialni: Radio Zet, Chillizet, Filmweb, Viva!, Party, Polki.pl, Kino, Gazeta Wyborcza, AMS, Zakolove, Wirtualna Polska
Sponsorzy: Jawor Parkiet, Polargos, Koral, Storytel
Hotele partnerskie: My Story Sopot Apartments, Hotel St. Bruno, Rezydencja Gubałówka
Kino partnerskie: Nowa Fala w Giżycku
Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo w Sopocie
System gastronomiczny: Profit On
Blog partnerski: Rozmawiam, bo lubię
Partnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Molo w Sopocie, Sopocka Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury
Partnerzy festiwalu: Bertrand, Żegluga Mazurska
Partner kina jachtowego: Skyboat

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x