Przejdź do treści

Magnezja – premiera filmu. Gwiazdy ze świata kultury i sztuki na wydarzeniu

Magnezja premiera filmu
Fot. Jarosław Antoniak

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Wczoraj wieczorem w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera filmu „Magnezja” w reżyserii Maćka Bochniaka. Na czerwonym dywanie pojawili się odtwórcy ról głównych. Wśród nich: Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Małgorzata Gorol, Piotr Głowacki, Borys Szyc, Dawid Ogrodnik, Magdalena Boczarska, Andrzej Chyra i debiutujący jako aktor plakacista Andrzej Pągowski.

Na premierze pojawili się również twórcy: producenci filmu Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, współodpowiedzialna za charakteryzację Agnieszka Hodowana, autor zdjęć Paweł Chorzępa i kostiumografka Dorota Roqueplo. Wśród gości specjalnych imprezy znaleźli się, m.in.: Joanna Kulig, Maciej Zień, Monika Olejnik, Justyna Nagłowska-Szyc, Tomasz Ossoliński, Kinga Burzyńska, Katarzyna Janowska i Agnieszka Kawiorska. Uroczystą premierę poprowadził Łukasz Maciejewski.

Zobacz zdjęcia z premiery „Magnezji”:

Magnezja premiera filmu
Borys Szyc i Justyna Nagłowska-Szyc, fot. Jarosław Antoniak
Magnezja premiera filmu
Magdalena Boczarska, fot. Jarosław Antoniak
Magnezja premiera filmu
Maja Ostaszewska, fot. Jarosław Antoniak
Magnezja premiera filmu
Małgorzata Gorol, fot. Jarosław Antoniak
Magnezja premiera filmu
Andrzej Chyra, fot. Jarosław Antoniak

„Magnezja” to projekt, który zgromadził imponujący zestaw artystów po obu stronach kamery. Scenariusz filmu powstał w wyniku współpracy Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, laureat nagród m.in. za „Najlepszego” i „Miasto 44”. Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo. Jej prace można podziwiać m.in. w „Mieście 44” czy „Hiszpance”. Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego. Pracował on przy polskich i międzynarodowych produkcjach takich jak „Katyń”, „Biała wstążka”, „Pachnidło” czy „Zimna wojna”. Charakteryzacja jest również dziełem Agnieszki Hodowanej odpowiedzialnej za charakteryzację m.in. w „Człowieku z magicznym pudełkiem”, „Demonie” i „Miłości”.

Montażystą filmu jest współpracownik Małgorzaty Szumowskiej, Jacek Drosio, zaś muzykę skomponował laureat Oscara za „Marzyciela” Jan A.P. Kaczmarek. „Magnezję” wyróżniono czterokrotnie podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film otrzymał tam Złotego Pazura w kategorii „Inne spojrzenie” oraz trzy nagrody indywidualne: za najlepszą charakteryzację, kostiumy oraz scenografię.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx