Przejdź do treści

Fury – Usyk pokaże w PPV TNT Sports, DAZN i Sky Sports

Fury Usyk PPV
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podpisano bezprecedensową umowę na transmisję gali „Ring of Fire” w PPV na której dojdzie do walki o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy mistrzem WBC Tysonem Furym a mistrzem WBA, WBO i IBF Oleksandrem Usykiem.

Walka Fury – Usyk będzie dostępna wyłącznie w PPV. Na mocy przełomowego porozumienia pierwsza w tym stuleciu walka w boksie o tytuł niekwestionowanego mistrza świata w wadze ciężkiej będzie dostępna dla fanów w systemie PPV trzech głównych brytyjskich nadawców sportowych: TNT Sports, DAZN i Sky Sports.

Starcie Fury vs Usyk, do którego dojdzie w ramach Riyadh Season, to największa walka, jaką można stoczyć w boksie. H.E. Doradca Turki Alalshikh, prezes zarządu General Entertainment Authority (GEA), pragnie zapewnić, że wydarzenie będzie z pewnością dostępne dla jak największej liczby fanów za pośrednictwem największych platform.

HE Turki Alalshikh, prezes General Entertainment Authority (GEA) Królestwa Arabii Saudyjskiej, powiedział: „Od naszego pierwszego sezonu w Riyadzie w 2019 roku Riyadh Season zyskał reputację organizatora największych wydarzeń. Historia się tworzy, walka, na którą czekał świat. Teraz stało się to rzeczywistością i Królestwo Arabii Saudyjskiej jest podekscytowane możliwością bycia gospodarzem tej walki, która definiuje epokę. To będzie spektakl o zasięgu globalnym i zrobimy wszystko, aby zapewnić każdemu przeżycie na poziomie wydarzenia tej rangi”.

Wielka gala „Ring of Fire” w Kingdom Arena

Na gali „Ring of Fire” dojdzie również do dwóch kolejnych walk o mistrzostwo świata w Kingdom Arena w Rijadzie. Australijska sensacja wagi junior ciężkiej (cruiser) Jai Opetaia zmierzy się z poprzednim mistrzem dywizji i mistrzem World Boxing Super Series, Mairisem Briedisem (28-2, 20 KO) o tytuł mistrza świata IBF w ich rewanżu.

Niepokonany mistrz świata IBF w wadze junior lekkiej (super featherweight) Joe Cordina (17-0, 9 KO) po raz drugi będzie bronił swojego tytułu w ogólnobrytyjskim starciu z mistrzem świata IBO Anthonym Cacace (21-1, 7 KO).

Były król wagi półciężkiej Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO) będzie kontynuował swoją przygodę w wadze junior ciężkiej i zmierzy się z niepokonanym Robinem Sirwanem Safarem (16-0, 12 KO) ze Szwecji. Wystąpi także zapowiadany na przyszłą brytyjską gwiazdę wagi ciężkiej Moses Itauma (7-0, 5 KO). Jest on młodzieżowym mistrzem świata amatorów z 2022 roku. Na gali wystąpi również olimpijczyk wagi junior ciężkiej z 2021 roku David Nyika (8-0, 7 KO) z Nowej Zelandii.

George Warren, dyrektor generalny Queensberry, powiedział: „Tytuł niekwestionowanego mistrza świata w wadze ciężkiej stanowi oczywiście absolutny szczyt tego sportu. Oczy świata będą zwrócone na Rijad 17 lutego, kiedy Tyson Fury zmierzy się z Oleksandrem Usykiem. Jestem zachwycony, że brytyjscy fani będą mogli przeżyć ten historyczny moment sportowy dzięki trzem największym brytyjskim nadawcom sportowym: TNT Sports, DAZN i Sky Sports”.

Fury Usyk PPV
Fot. mat. prasowy

Transmisja Fury – Usyk wyłącznie w PPV

Shay Segev, dyrektor generalny DAZN, powiedział: „To oczywiście zaszczyt dla DAZN, że został ponownie wybrany przez Riyadh Season na globalnego partnera w zakresie transmisji i dystrybucji „Ring of Fire”. DAZN jest niekwestionowaną ojczyzną boksu. Na tę walkę będziemy oferować bezpłatną miesięczną subskrypcję w Wielkiej Brytanii i USA wraz z każdym zakupem PPV. Dzięki temu fani będą mogli cieszyć się niezrównanym katalogiem walk tej wiosny. Podzielamy ambicje Riyadh Season i nie możemy się doczekać, co możemy razem osiągnąć”.

Dyrektor zarządzający Sky Sports, Jonathan Licht, powiedział: „Sky Sports to niekwestionowany dom dla fanów sportu. Biorąc pod uwagę naszą długą historię transmitowania największych walk w historii boksu, słuszne jest, że pokażemy najbardziej oczekiwaną walkę od 25 lat. Biorąc pod uwagę Fury kontra Usyk, a także dwie kolejne walki o mistrzostwo świata na karcie, będzie to naprawdę doniosła okazja i nie możemy się doczekać, aby ją obejrzeć”.

Andrew Georgiou, prezes i dyrektor generalny Warner Bros. Discovery UK & Ireland oraz WBD Sports Europe, powiedział: „Jesteśmy dumni, że towarzyszymy fanom na każdym etapie niesamowitej podróży Tysona Fury’ego od czasu jego powrotu w 2018 roku. Następna część historii to to prawdziwie historyczny moment w sporcie. W oczekiwaniu na pierwszą od prawie 25 lat walkę o tytuł Undisputed World Heavyweight Championship. Widzowie TNT Sports będą mogli cieszyć się pełną relacją z tygodnia walk. W niej wystąpi wiodąca prezenterka boksu, Laura Woods. Wystąpi również renomowana grupa najlepszych ekspertów boksu. Z pewnością są nimi m.in. Carl Frampton, Richie Woodhall i Steve Bunce, wszyscy na żywo z walki”.

Co to Riyadh Season?

Co roku zimą w stolicy Arabii Saudyjskiej odbywa się jedno z największych wydarzeń rozrywkowych na świecie. Od rozpoczęcia sezonu w Rijadzie w 2019 r. festiwal wita gości z całego świata. Mogą oni przeżyć oczywiście tysiące wyjątkowych wydarzeń rozrywkowych, koncertów, wystaw i imprez kulinarnych. Sezon w Rijadzie 2023 rozpoczął się w sobotę 28 października 2023 roku. Pierwszym wydarzeniem była bez wątpienia spektakularna ceremonia otwarcia i historyczna walka bokserska pomiędzy Tysonem Furym i Francisem Ngannou. Po niej 23 grudnia odbył się „Day of Reckoning”. Na tej gali zmierzyli się Anthony Joshua vs Otto Wallin i Deontay Wilder vs Joseph Parker.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx