Przejdź do treści

Kingdom Arena – to na tym stadionie zawalczą Fury i Usyk

Kingdom Arena
Kingdom Arena, fot. Al-Hilal SC

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Tyson Fury i Ołeksandr Usyk już 17 lutego zmierzą się w długo wyczekiwanej walce o unifikację mistrzowskich tytułów w boksie w wadze ciężkiej. Przyjdzie im walczyć na nowym, nowoczesnym obiekcie Kingdom Arena.

Kingdom Arena to stadion piłkarski z rozsuwanym dachem, zlokalizowany w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. We wrześniu 2023 roku Kingdom Holding Company uzyskał prawa do zarządzania stadionem, który pełni funkcję siedziby drużyny Saudi Pro League – Al-Hilal. Stadion, który z pewnością stanowi ważny obiekt dla lokalnej społeczności sportowej, został zbudowany w czasie dwóch miesięcy. Może on pomieścić ponad 40 000 osób.

Pierwszą galą bokserską, która odbyła się na tym obiekcie była gala Tyson Fury vs Francis Ngannou, 28 października 2023 roku. 17 lutego niepokonany Tyson Fury ponownie będzie miał okazję do walki na tym obiekcie. Jego rywalem tego dnia będzie również niepokonany Ołeksandr Usyk. Stawką ich pojedynku będzie unifikacja najważniejszych mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx