El. MŚ 2022. Polska przegrywa z Anglią na Wembley 1:2

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Reprezentacja Polski przegrała z Anglią na Wembley 1:2. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Jakub Moder. Dla Anglików strzelali Harry Kane i Harry Maguire.

Polska w pierwszej połowie była całkowicie zepchnięta do defensywy. Ofensywne akcje Polaków można było policzyć na palcach jeden ręki. Anglicy zdobyli bramkę w 19. minucie spotkania. Harry Kane wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Helika na Sterlingu. Przez pierwsze 45. minut Polacy nie potrafili skonstruować akcji, po której w niebezpieczeństwie byłby Nick Pope. Druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu biało-czerwonych. Na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik za Karola Świderskiego. W tym momencie podopieczni Paulo Sousy grali dwójką napastników: Arek Milik i Krzysztof Piątek. W 50. minucie Bartosz Bereszyński dośrodkował w pole karne, jednak piłkę złapał Pope. Polacy z minuty na minutę wykazywali coraz większą chęć walki. W końcu w 58. minucie wykorzystując błąd Anglików, Jakub Moder po podaniu Milika zdobył kontaktową bramkę.

Polska przegrywa z Anglią

Kilka minut później Wojciech Szczęsny popisał się dwiema świetnymi interwencjami. W 66. minucie Milik miał szansę na zdobycie bramki, ale jego uderzenie było niecelne. Polacy w drugiej połowie grali bardziej agresywnie i ofensywnie, choć mało akcji kończyło się oddaniem strzału. W 76. minucie na boisku pojawił się Rafał Augustyniak, który zmienił Krzysztofa Piątka. Był to jego reprezentacyjny debiut. W 85. minucie po strzale Harry’ego Maguire’a Anglicy zdobyli bramkę na 2:1. Polacy próbowali jeszcze wyrównać, jednak im się to nie udało. Ostatecznie Polska przegrywa z Anglią 1:2 w trzecim meczu eliminacji do mistrzostw świata 2022.