Przejdź do treści

Dzień Dziecka na planie filmu „Detektyw Bruno”

Dzień dziecka Detektyw Bruno
Fot. Dariusz Gałązka/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Warszawa jako wielki plac zabaw? Warszawa jako gra miejska z zagadkami? Tak właśnie wygląda plan komedii familijnej w reż. Mariusza Paleja i Magdaleny Nieć. To historia ośmioletniego Oskara (Iwo Rajski), wielkiego fana serialu „Detektyw Bruno”.

Chłopiec mieszka w rodzinnym domu dziecka i w dniu urodzin znajduje kopertę, zawierającą wskazówkę prowadzącą do ostatniego, ukrytego przez jego rodziców prezentu. Decyduje się wynająć najlepszego znanego sobie detektywa, by ten pomógł mu rozwiązać zagadkę. Jednak serialowy superbohater Bruno, w tej roli Piotr Głowacki, to w rzeczywistości Bruno Księski – wypalony, cyniczny i nielubiący dzieci aktor, przeżywający właśnie wielki kryzys wizerunkowy.

„Kręcimy film w filmie, więc możemy sobie pozwolić na wszystko i korzystamy z tego. Nasza fantazja puszcza wodze, a my cieszymy się radością robienia kina. Detektyw Bruno rozgrywa się w wyobraźni, w kinie, czyli tam, gdzie może się wydarzyć wszystko. A w serialu liczy się najbardziej styl, więc mamy detektywa, który jest trochę nie dopasowany do rzeczywistości. Ma swoje przyzwyczajenia. Reprezentuje starą, dobrą szkołę detektywistyczną i lubi dobrze wyglądać. A najlepiej się wygląda w kapeluszu i płaszczu” – zdradza Piotr Głowacki.

Piotr Głowacki, Karolina Gruszka i Iwo Rajski na planie filmu „Detektyw Bruno”

Dzień Dziecka Detektyw Bruno
Piotr Głowacki, Karolina Gruszka, Iwo Rajski, fot. Gałązka/AKPA

Iwo Rajski, jedenastolatek ze sporym doświadczeniem filmowym, który gra Oskara, powtarza za Brunem, że najfajniejsze w byciu aktorem dziecięcym jest, to można wszystko. „Z Piotrkiem znam się już pięć lat i bardzo się lubimy. Kiedy zobaczyłem go na zdjęciach próbnych, to miałem nadzieję, że to on wygra Bruna. I zagrał. Zagraliśmy już razem w paru filmach. Jeśli mógłbym mieć supermoc, to chciałbym latać i móc się teleportować, ale w filmie też się sporo dzieje, bo wspinam się po bardzo wysokich drzewach, wpadam do Wisły, jestem Zoo w nocy i przechodzę przez mur. Sceny kaskaderskie lubię najbardziej. Oskar jest trochę do mnie podobny. Też lubi zagadki, poszukiwania i układa kostkę Rubika, tak jak ja” – tłumaczy Iwo.

Dzień Dziecka Detektyw Bruno
Rafał Mroczek, fot. Gałązka/AKPA

„Pomysł zainspirowany został dziecięcymi fantazjami o spotkaniu prawdziwego suberbohatera, który w codziennym życiu okazuje się wcale nie taki „super””, a sam scenariusz nagrodzono w konkursach Script Pro i Script Wars” – wyjaśniają scenarzyści Marcin Ciastoń i Ewa Rozenbajgier.

„Komediowe perypetie bohaterów są punktem wyjścia do wzruszającej i ciepłej opowieści o akceptacji i przyjaźni. Bruno pochodzi ze świata gwiazd i celebrytów, dawno zapomniał już o tym jak ważna jest radość życia i szczerość w relacjach z innymi ludźmi. Uczy go tego spotkanie z Oskarem” – mówią Magda Nieć i Mariusz Palej.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Karolinę Gruszkę, Edytę Jungowską, Dorotę Kolak, Rafała Mroczka, Marcina Mroczka.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kuba
Kuba
2 lat temu

zapowiada się rewelacyjnie!!!!

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
1
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx