Przejdź do treści

„Jak najdalej stąd” od dziś w polskich kinach!

Fot. kadr z filmu "Jak najdalej stąd"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Jak najdalej stąd”, drugi pełnometrażowy film Piotra Domalewskiego, który wziął udział w 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian, od dziś będzie można oglądać w polskich kinach.

Pokazany przedwczoraj w sekcji Kutxabank-New Directors Award, został doskonale przyjęty przez publiczność. Reżyser mówił w jednej ze stacji radiowych o „powalająco pozytywnym” odbiorze filmu i o jego uniwersalnym potencjale. W sekcji reżyserskiej, jak zaznaczył, film mierzy się z dużą konkurencją, ale jego twórcy nie odczuwają z tego powodu presji. Jak powiedział reżyser, najważniejsze jest, by uczciwie zrobić film. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w najbliższą sobotę 26 września.

Podobnie jak debiut reżysera, „Cicha noc” (uhonorowana główną nagrodą Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskimi Nagrodami Filmowymi Orły 2018), „Jak najdalej stąd” to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza docenioną w San Sebastian młodziutką Zofią Stafiej, występują także m.in. Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek i Kinga Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.

Jak najdalej stąd – zwiastun:

Jak najdalej stąd – zwiastun

„Jak najdalej stąd” na polskich ekranach pojawi się dziś, w piątek 25 września.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx