Przejdź do treści

Arkadiusz Jakubik – aktor kompletny. Teraz w „Jak najdalej stąd”

Arkadiusz Jakubik Jak najdalej stąd
Arkadiusz Jakubik / fot. kadr z filmu "Jak najdalej stąd"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Jak najdalej stąd”, drugi pełnometrażowy film Piotra Domalewskiego, po „Cichej nocy”, która przyniosła twórcy główną nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018, w kinach pojawi się 25 września.

Podobnie jak „Cicha noc”, „Jak najdalej stąd” to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.

Wspominał Domalewski: „Kiedy mieliśmy pewność co do głównej bohaterki, zaczęliśmy kompletować resztę naszej aktorskiej załogi. Miałem wielkie szczęście po raz kolejny spotkać się z Arkiem Jakubikiem, który jest dla mnie aktorem kompletnym„. Jakubik, który za występ w „Cichej nocy” otrzymał nagrodę Orła w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska, udziałem w „Jak najdalej stąd” powrócił do tematu emigranckich losów, wątku osobiście dla niego niesłychanie ważnego, czego nie ukrywał przy poprzednim filmie. Wówczas, jak sam przyznawał, ważną inspiracją były dla niego kontakty z jego własnym, nieobecnym przez wiele lat ojcem.

Zofia Stafiej nie kryła podziwu dla starszego kolegi z planu: „Miałam dziwne wrażenie przy pracy z Arkiem, że właściwie nie trzeba nic robić, wystarczy mu tylko odpowiadać i wszystko dzieje się samo, gra się samo, niejako naturalnie”.

„Jak najdalej stąd” weźmie udział w tegorocznym 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Zostanie pokazany w sekcji Kutxabank-New Directors Award.

Jak najdalej stąd – drugi zwiastun filmu:

Jak najdalej stąd – drugi zwiastun filmu

„Jak najdalej stąd” będzie można oglądać w kinach od 25 września.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx