Przejdź do treści

Air Albania Stadium. Obiekt na którym zagrają dziś Polacy z Albanią

Air Albania Stadium
Air Albania Stadium, fot. Gogla YouTube

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Już dziś o godzinie 20:45 Polska reprezentacja rozegra mecz z Albanią w ramach el. MŚ 2022. Obiektem na którym zostanie rozegrane to spotkanie jest Air Albania Stadium.

Air Albania Stadium to nowoczesny obiekt wybudowany w latach 2016-2019. Inna jego nazwa to Arena Kombëtare (Arena Narodowa). Stadion mieści się w Tiranie, stolicy Albanii. Może on pomieścić 22 300 widzów. Na jego otwarcie, 17 listopada 2019 roku, Albania zagrała z Francją w ramach eliminacji do ME. Tamto spotkanie zakończyło się porażką Albańczyków 0:2.

Ten wielofunkcyjny obiekt piłkarski powstał na terenie dawnego stadionu Qemal Stafa. Stadion jest własnością organu zarządzającego albańską piłką nożną, czyli Albańskiego Związku Piłki Nożnej (FSHF) i państwa albańskiego za pośrednictwem Shoqëria Sportive Kuq e Zi Sh.A, spółki zależnej utworzonej w celu budowy, zarządzania i utrzymania obiektu.

Konstrukcja stadionu projektu Marco Casamontiego z Archea Associati jest swoistą wielopłaszczyznową formą, dzięki czemu każda strona umożliwia dostęp do różnych funkcji. W jednym rogu konstrukcji stadionu znajduje się 112-metrowa wieża (24 piętra), która dziś jest najwyższą wieżą w Albanii.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx