Przejdź do treści

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien?

Zakup okien
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Bez względu na to, czy przeprowadzasz kompleksowy remont budynku, czy dopiero planujesz postawić nowy dom – okna są jednym z najważniejszych elementów. Nie tylko regulują dostęp do światła naturalnego i świeżego powietrza, ale i odpowiadają za termoizolację. Ponadto mogą zniwelować dźwięki, dochodzące z zewnątrz – dzięki czemu swobodnie wypoczniesz w domowym zaciszu. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie okien, by nie żałować? Sprawdźmy.

Materiały i inne istotne parametry przy wyborze okien

Najpowszechniejszy podział okien dotyczy obramowania. W ten sposób można wyróżnić:

  • Okna plastikowe – jedne z najpopularniejszych wariantów. Wykonane z tworzyw sztucznych, odpornych na nagłą zmianę temperatury i niekorzystne warunki środowiskowe. Ponadto okna PCV Medrus występują w wielu różnych rodzajach, dzięki czemu dopasowanie ich do konkretnego budynku i preferencji estetycznych właścicieli będzie wyjątkowo proste.
  • Okna aluminiowe – wyjątkowo wytrzymałe i stabilne. Cechują się także lekką konstrukcją i stylowym wyglądem. Okna aluminiowe Medrus posiadają dobrą termoizolację oraz nadadzą każdemu budynkowi nowego charakteru.
  • Okna drewniane – klasyczny wygląd, wdzięk i jednoczesna odporność na niekorzystne warunki środowiskowe. Ta opcja jest ceniona przez wiele osób, ceniących sobie estetykę i funkcjonalność.

Energooszczędność i izolacja okna

Okna wysokiej jakości pozwolą zaoszczędzić na rachunkach. Jak? Dzięki właściwemu ociepleniu i minimalizowaniu utraty właściwej temperatury w pomieszczeniach. Okna w ofercie Medrus Warszawa są zaprojektowane tak, aby blokować przepływ powietrza pomiędzy zewnętrzem a wnętrzem domu. Dzięki czemu odczuwalny jest komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą.

Zwróć uwagę na łatwość użytkowania

Każdy domownik powinien być w stanie łatwo otwierać i zamykać okna. Dlatego zawczasu zwróć uwagę na sposób funkcjonowania mechanizmów ruchomych i klamek. Może się okazać, że wybrany model jest zbyt nieporęczny lub niekomfortowy. Pamiętaj także o tym, żeby nie używać zbyt dużo siły. W przypadku złego montażu i szarpaniu klamki lub ramy łatwo o zniszczenie przedmiotu.

Współczynnik przenikania ciepła jest istotny

Wybierając okna warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Im niższa jego wartość, tym poziom termoregulacji jest lepszy. Na przenikalność cieplną danego modelu składa się rama okienna (oznaczana jako Uf) i szyba (Ug). Wartość współczynnika zależy także od rodzaju wypełnienia gazem szlachetnym przestrzeni między taflami szkła, rodzaju zastosowanych okuć i uszczelek, a także ilości komór oraz szyb w danym modelu.

Rozpatrz wiele ofert przed wyborem właściwej

Na końcową cenę okien składają się materiały, ilość szyb, montaż, konieczność dodatkowej obróbki, marki producentów i dodatkowe funkcje oraz zabezpieczenia. Przykładowo Medrus oferuje wiele różnorodnych rodzajów okien, jednak zanim się zdecydujesz, weź pod uwagę także i inne firmy. Dzięki temu łatwiej przyjdzie Ci zwracać uwagę na najistotniejsze dla Twojego domu parametry.

(Artykuł sponsorowany)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx