Przejdź do treści

Żywiołak i Baddie. Kolaboracja dwóch zespołów przywróciła do życia Adama Mickiewicza

Żywiołak Baddie
Fot. kadr z klipu Żywiołak feat. Baddie - Dziady

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Eksperymentalno folkowy zespół Żywiołak, wszedł w kolaborację z wokalistką Baddie, znaną dotychczas z zespołu dollZ. Owocem tej współpracy stał się teledysk do utworu „Dziady”, w którym główną postacią jest Adam Mickiewicz.

Wieszcz przenosi się w czasie i kompletnie zdezorientowany pojawia się na Warszawskiej Pradze, na której odgrywają się psychodeliczne sceny z pogranicza snu i baśni. Singiel Żywiołaka „Dziady” zapowiada album „Dekonstrukcja historyczna 1”. Klip dofinansowany został przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Żywiołak to polska grupa muzyczna tworząca muzykę w stylu folk. Ich utwór pojawił się w intrze do gry komputerowej „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”, a w trzeciej części tej gry usłyszeć można kolejne instrumenty zespołu. Przy kooperacji z O.S.T.R ma Żywiołak również wkład w udźwiękowienie polskiej mapy gry World of Tanks. Dźwięki Żywiołaka słychać też w grze League of legends. W 2012 i 2020 r grupa otrzymała nominację do Fryderyka.

Baddie, czyli Paulina Kut, znana jest z programów muzycznych takich jak „X Factor”, „Must be the Music” czy piosenki do czołówki serialu Złomowisko PL. Dotychczas tworzyła muzykę z pogranicza psychodelicznego rocka, jednak niedawno singlem Stonoga wytyczyła nowy, elektroniczny kierunek w swojej muzyce.

Żywiołak i Baddie (dollZ) – „Dziady”
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx