Zygmunt Malanowicz nie żyje. Aktor grał m.in. u Wajdy i Polańskiego

Zygmunt Malanowicz nie żyje
Zygmunt Malanowicz, fot. AKPA

OBSERWUJ NAS:

Nie żyje Zygmunt Malanowicz, aktor znany z takich produkcji, jak “Nóż w wodzie”, czy Polowanie na muchy”, “Dom”, “Wszystko co kocham”. O śmierci artysty poinformował jego kolega z Nowego Teatru, Jacek Poniedziałek.

Zygmunt Malanowicz nie żyje, aktor miał 83 lata. “Zygmunt Malanowicz, Zyga, nasz brat, przyjaciel, ostoja, mistrz, powiernik, dobry, dowcipny, jedyny, niepowtarzalny. Aktor w Nowy Teatr. Odys, który nie dotarł do naszej Itaki. Żegnaj, Zyga, bez Ciebie będzie pusto, smutno i źle. Ale dopłyniemy do brzegu w ciepłą, ambrozyjską noc. Śpij i śnij lepszy świat! R.I.P” – napisał w mediach społecznościowych Jacek Poniedziałek. Zygmunt Malanowicz urodził się 4 lutego 1938 roku na Wileńszczyźnie. Debiutował na długo przed obroną dyplomu w łódzkiej szkole filmowej, w głośnym filmie Romana Polańskiego – “Nóż w wodzie”.

Zygmunt Malanowicz, Zyga, nasz brat, przyjaciel, ostoja, mistrz, powiernik, dobry, dowcipny, jedyny, niepowtarzalny….

Opublikowany przez Jacka Poniedziałka Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Zygmunt Malanowicz nie żyje

Obraz świetnie przyjęty na zachodzie, spotkał się z ostrą krytyką polskich władz, a sam Malanowicz na kolejne role musiał czekać sześć lat. Dwukrotnie spotkał się z Andrzejem Wajdą w “Polowaniu na muchy” oraz “W krajobrazie po bitwie”. Ostatni raz wystąpił na szklanym ekranie w ubiegłym roku, w serialu “Usta, usta”. Od 1962 roku, nieprzerwanie występował na deskach teatralnych. Ostatnie, trzynaście lat życia spędził w zespole warszawskiego Nowego Teatru.

Zygmunt Malanowicz nie żyje
Zygmunt Malanowicz, fot. AKPA
ZOBACZ:  Młodzieńcza miłość i wielka rywalizacja w zwiastunie filmu "Żużel"
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x