Żużel – uroczysta premiera filmu. Z czarnego toru na czerwony dywan

Żużel uroczysta premiera filmu
Fot. Jarosław Antoniak, mat. prasowy

We wtorkowy wieczór w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera filmu „Żużel”. Jest to historia sportowego mistrza, który mierzy się z rywalizacją na torze i pierwszą miłością poza nim. Na czerwonym dywanie obok reżyserki, Doroty Kędzierzawskiej, i producenta, Arthura Reinharta, pozowały gwiazdy produkcji: Tomasz Ziętek, Paweł Wilczak, debiutująca na wielkim ekranie Jagoda Porębska, Piotr Zajączkowski, Jan Glazer, Jacek Hugo-Bader, Karolina Gołębiowska i Żaneta Łabudzka.

Wśród gości byli również przedstawiciele świata sportu: Witold Albiński, Piotr Olkowicz i Mirosław Dudek, a także żużlowcy występujący w filmie: Dawid Wiwatowski, Oskar Polis, Kamil Cieślar, Marcel Szymko, Łukasz Kaczmarek i Tadeusz Kostro. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć również osobistości świata kultury i show-biznesu. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Arkadiusz Jakubik, Olgierd Łukaszewicz, Marzena Rogalska, Ewa Błaszczyk, Joanna Kulig, Aneta Kręglicka, Katarzyna Miller, Ryszard Czarnecki, Marcin Najman, Agnieszka Kawiorska, Małgorzata Kosik, Eliza Gwiazda i Anna Janik. Uroczystość poprowadziła Magda Miśka-Jackowska. „Żużel” będzie można oglądać w kinach już od 16 lipca!

Żużel uroczysta premiera filmu
Fot. Jarosław Antoniak

„Miałam osiemnaście lat, kiedy stanęłam na planie. Od tego czasu minęły cztery lata i dziś serce mi bije jak szalone. Dla mnie to był jeden z wielu castingów, na które chodziłam. I tym razem mi się udało! Pamiętam, że była duża konkurencja, ale okazało się, że to ja jestem tą Romą, nakreśloną na kartkach scenariusza. Nie ukrywam, że byłam przejęta, bo doskonale wiedziałam kim jest Dorota Kędzierzawska. Okazało się, że jest przecudną osobą, która dała mi bardzo dużo wsparcia na planie i bardzo mi pomogła znaleźć Romę. W trakcie realizacji zdjęć pojawiały się w sieci liczne komentarze dotyczące tematyki filmu. Wrzało wręcz od czarno-białych opinii, że albo sport, albo miłość. A ja myślę, że te proporcje w filmie są idealnie zwarzone. Nie jest to też romantyczna miłość, usłana motylkami i kwiatami. Film opowiada o emocjach, o radzeniu sobie z tymi emocjami, o porażkach, oczekiwaniach, cenie sukcesu, stracie przyjaciół, bliskich” – mówi Jagoda Porębska.

Żużel uroczysta premiera filmu
Jagoda Porębska, fot. Jarosław Antoniak
Żużel uroczysta premiera filmu
Paweł Wilczak, fot. Jarosław Antoniak
Żużel uroczysta premiera filmu
Tomasz Ziętek, fot. Jarosław Antoniak
Żużel uroczysta premiera filmu
Marcin Najman, fot. Jarosław Antoniak
ZOBACZ:  Will Smith z rodziną i siostry Williams na premierze "King Richard: Zwycięska rodzina"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx