Przejdź do treści

Zobacz zwiastun „Jeziora Dzikich Gęsi” – film zdobywcy Złotego Niedźwiedzia

Fot. kadr z filmu "Jezioro Dzikich Gęsi"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Jezioro Dzikich Gęsi” to nowy film Diao Yinana, jednego z najważniejszych chińskich twórców, laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”. Jego najnowszy obraz to stylowy kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów, będzie miał premierę już 6 marca.

W tym wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. „Jezioro Dzikich Gęsi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

Główny bohater filmu Diao Yinana, którym jest gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.

Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

Jezioro Dzikich Gęsi – zobacz polski zwiastun (premiera kinowa 6 marca 2020 roku):

https://www.youtube.com/watch?v=gfHZnRrkNsw
Jezioro Dzikich Gęsi – polski zwiastun
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google