Znany pisarz opisuje bagno polskiej polityki

bagno polskiej polityki
Przemysław Piotrowski, fot. mat. prasowy

Bestsellerowe Bagno Przemysława Piotrowskiego, piąta część popularnej serii kryminalnej z bezkompromisowym komisarzem Igorem Brudnym, od dnia premiery 29 czerwca znajduje się w czołówce sprzedaży największych sieci księgarni w Polsce.

Autor przenikliwie opisał bagno polskiej polityki. Pełno tu układów, zbrodni, korupcji i moralnej zgnilizny oraz co najciekawsze, dał czytelnikom możliwość wymierzenia rządzącym sprawiedliwości… W efekcie powstała mocna, poruszająca i kontrowersyjna książka o polskich realiach, która nikogo nie zostawia obojętnym.

„Bagno” Przemysława Piotrowskiego, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca, to jedna z najbardziej oczekiwanych książek tego roku. Już w dniu premiery, 29 czerwca znalazła w się TOP 5 największych księgarni. Cała bestsellerowa seria o Igorze Brudnym sprzedała się już w ilości blisko 200 000 sztuk. Cały czas utrzymuje się w ścisłej czołówce polskich kryminałów.

Akcja Bagna rozgrywa się w okrutnym świecie polityki. Tajemniczy Sędzia zaczyna torturować i mordować osoby związane z władzą. Przed egzekucją, podczas transmisji internetowych, ujawnia wszystkie grzechy i przewinienia swoich ofiar, oddając ostateczny werdykt w ręce obywateli. Służby specjalne i policja zostają postawione w stan najwyższej gotowości. Kolejne działania Sędziego skutecznie paraliżują państwo, a wzburzeni ludzie wychodzą na ulice. W tym chaosie, tropiąc psychopatycznego mordercę, komisarz Igor Brudny po raz pierwszy nie wie, czy stoi po właściwej stronie.

Okładka książki „Bagno” Przemysława Piotrowskiego:

  • „Bagno” to niezwykle odważna książka. Aż nie chcę myśleć, ile w niej prawdy.
  • Może warto byłoby „Bagno” uczynić obowiązkową lekturą na Wiejskiej? Może skłoniłaby do refleksji… Może byłaby kubłem zimnej wody…?
  • Takiej książki jeszcze nie czytałem…
  • Nie można się oderwać. Czytając i myśląc o otaczającej nas rzeczywistości, przychodziło mi na myśl pytanie „Czy jeszcze leci z nami pilot?”.
  • „Bagno” to prawdziwy majstersztyk!!! Nie mogę się doczekać nowej książki o Igorze Brudnym.
  • Wciągnęło i porwało. W mojej opinii to najlepsza książka z całej serii.
  • Ciężko znaleźć książkę, która tak wciąga i chce się czytać i czytać i nie odrywać, póki się nie skończy – oto zaledwie kilka z setek komentarzy czytelników.
ZOBACZ:  Doda zalała się łzami! Wszystko przez swoją fankę

Bagno polskiej polityki

– Czasem są historie, które domagają się opowiedzenia bardziej niż inne – tłumaczy Przemysław Piotrowski. – I ta dręczyła mnie od dłuższego czasu. Obserwując nasze polityczne bagienko, z każdym tygodniem, miesiącem czy rokiem stawałem się coraz bardziej sfrustrowany tym, co widzę. Tym zakłamaniem, złodziejstwem, krętactwem, nepotyzmem, skorumpowaniem i szczuciem na siebie obywateli. W moim odczuciu polska polityka to jedno wielkie „Bagno”. Nawet nie chciałbym tu wskazywać konkretnej partii, bo wszyscy mają swoje za uszami. Oczywiście jedni mniej, inni więcej, ale generalnie dostało się wszystkim, bo mam wrażenie, że od jakiegoś czasu polscy politycy robią wszystko poza tym, co tak dumnie przysięgają podczas ślubowania. W pewnym momencie, a dokładnie w czasie eksplozji tej potwornej hipokryzji w okresie wyborów kopertowych, podjąłem decyzję, że muszę się jakoś wypowiedzieć. A że nie lubię uzewnętrzniać się na profilach społecznościowych, postanowiłem wejść w polemikę pisząc książkę.

Przemysław Piotrowski ocenia w najnowszej powieści polską politykę bardzo surowo. Baczny obserwator będzie w stanie odnaleźć wiele poukrywanych wątków nawiązujących do sytuacji z ostatnich lat, w tym głośnych afer, które do tej pory nie zostały rozliczone. Autor jest znany tego, że polityczna poprawność dla niego nie istnieje, więc i tym razem nie oszczędza w swojej książce absolutnie nikogo.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx