Znamy już finalistki kobiecego cyklu PreZero Grand Prix!

Fot. mat. prasowy

Znamy już wszystkie finalistki kobiecego cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W piątek awans do gdańskiego finału uzyskały Enea PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz. Tydzień temu triumfowały Grot Budowlani Łódź oraz #VolleyWrocław. Ta czwórka powalczy za tydzień nad morzem. Od jutra w Warszawie turniej panów.

Drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zawitał do stolicy. Na boisku Monta Beach Volley Club w pierwszym jego dniu o dwa miejsca premiowane awansem do sierpniowego finału, który zostanie rozegrany w Gdańsku rywalizowały cztery zespoły Tauron Ligi – DPD Legionovia Legionowo, Enea PTPS Piła, E. Leclerc Moya Radomka Radom oraz KS Pałac Bydgoszcz.

Fot. mat. prasowy

Świetne zawody w Warszawie rozegrały zawodniczki drużyny Enea PTPS Piła, które wygrały wszystkie trzy mecze i z pierwszego miejsca w grupie B awansowały do turnieju finałowego. Wygrały odpowiednio z DPD Legionovię Legionowo 2:1, KS Pałac Bydgoszcz 2:0 oraz E. Leclerc Moya Radomka Radom 2:0. – Jest to coś nowego, szczególnie dla mnie, bo na co dzień nie gram za dużo na piasku. Już prawie miesiąc spędziłyśmy na hali. Jesteśmy w dość ciężkim treningu, także fajnie było coś zmienić. Jest to świetne urozmaicenie i całkiem fajna odmiana od tego, co robiłyśmy do tej pory. Po wygraniu wszystkich meczów możemy pakować się do Gdańska – powiedziała Maja Pelczarska, rozgrywająca zespołu z Piły. Jako druga awans do finału uzyskała KS Pałac Bydgoszcz, która wygrała dwa z trzech spotkań podczas turnieju w Warszawie. Najwięcej emocji kibicom dostarczyło ostatnie starcie dnia, pomiędzy właśnie bydgoszczankami i legionowiankami. Zacięty pojedynek ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Bydgoszczy. – Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu. Nie ukrywamy, że przed ostatnim spotkaniem byłyśmy już dość zmęczone. Dwa wcześniejsze mecze grałyśmy w pełnym słońcu, ale zagrałyśmy drużynowo i dałyśmy radę – wyznała Kinga Różyńska, środkowa bydgoskiej drużyny. Trzecie miejsce podczas PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zajęła DPD Legionovia Legionowo, natomiast na czwartej lokacie uplasowała się E. Leclerc Moya Radomka Radom.

ZOBACZ:  PunchDown 4. Krycha UFC wypada z walki wieczoru z Bonusem BGC!

W sobotę na Monta Beach Volley Club swoje mecze podczas turnieju PreZero Grand Prix rozgrywać będą dwie drużyny PlusLigi – Verva Warszawa Orlen Paliwa, KGHM Cuprum Lubin oraz dwa zespoły Tauron 1. Ligi. – LUK Politechnika Lublin i BKS Visła Bydgoszcz. Natomiast w niedzielę w Warszawie rywalizować będzie PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malowa Suwałki oraz Krispol Września.

Fot. mat. prasowy

Transmisja wszystkich spotkań odbywa się na antenie Polsatu Sport.

Wyniki i program PreZero Grand Prix PLS w Warszawie

31 lipca (piątek)
– DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 1:2 (25:22, 15:25, 12:15). MVP Natalia Skrzypkowska
– E. Leclerc Moya Radomka Radom – KS Pałac Bydgoszcz 1:2 (25:23, 12:25, 9:15). MVP Ewelina Żurowska
– Enea PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 2:0 (25:20, 25:21). MVP Sylwia Kucharska
– DPD Legionovia Legionowo – E. Leclerc Moya Radomka Radom 2:0 (25:19, 27:25). MVP Paulina Majkowska
– E. Leclerc Moya Radomka Radom – Enea PTPS Piła 0:2 (15:25, 18:25). MVP Patrycja Gądek
– KS Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo 2:1 (25:20, 13:25, 15:13). MVP Monika Jagła

1 sierpnia (sobota)

Grupa B
9.30 Verva Warszawa Orlen Paliwa – BKS Visła Bydgoszcz
11.00 LUK Politechnika Lublin – KGHM Cuprum Lubin
12.30 BKS Visła Bydgoszcz – KGHM Cuprum Lubin
14.00 Verva Warszawa Orlen Paliwa – LUK Politechnika Lublin
15.30 LUK Politechnika Lublin – BKS Visła Bydgoszcz
17.00 KGHM Cuprum Lubin – Verva Warszawa Orlen Paliwa

2 sierpnia (niedziela)

Grupa C
9.30 PGE Skra Bełchatów – Krispol Września
11.00 Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki
12.30 Krispol Września – Ślepsk Malow Suwałki
14.00 PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn
15.30 Indykpol AZS Olsztyn – Krispol Września
17.00 Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn