REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

„Znachor” od Netflixa. Kiedy premiera? Jaka obsada filmu?

Znachor Netflix
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Premiera filmu „Znachor”, na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza na platformie Netflix zaplanowana jest na drugą połowę 2023 roku. Produkcja będzie dostępna jednocześnie w ponad 190 krajach na całym świecie.

Film „Znachor” Netflixa reżyseruje Michał Gazda. W rolach głównych wystąpią Leszek Lichota i debiutująca w pierwszoplanowej roli żeńskiej Maria Kowalska. „Znachor” to uniwersalna opowieść o szanowanym chirurgu, profesorze Rafale Wilczurze, który traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i ubogi, spotyka swoją córkę. To wzruszająca historia o miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody i sprawia, że ludzie, którzy są sobie przeznaczeni – zawsze się odnajdują.

„Znachor” to kolejny odważny projekt serwisu Netflix, który wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali. – Jestem bardzo wdzięczna, że mogliśmy podjąć się nakręcenia adaptacji powieści „Znachor”. To olbrzymia inwestycja i Netflix po raz kolejny pokazał, że promuje polską kulturę, a także wierzy i wspiera rodzimych twórców – mówi Magdalena Szwedkowicz, producentka filmu. – Partnerzy po stronie Netflix obdarzyli nas ogromnym zaufaniem, wyposażyli w odpowiednie środki oraz stworzyli takie środowisko twórcze, w którym realizacja tego projektu stała się możliwa – dodaje.

Michał Gazda reżyserem netfliksowego „Znachora”

Znachor Netflix
Fot. mat. prasowy

– Powieść Dołęgi Mostowicza i jej ekranizacja sprzed 40 lat jest, bez żadnej przesady, legendą polskiej pop-kultury. I teraz my, dzięki Netflix, mieliśmy okazję zmierzyć się z tą legendą. Co było niewątpliwie wielkim reżyserskim przywilejem, ale też, nie ukrywajmy, twórczą obawą. Igraliśmy przecież z narodowym wzorcem melodramatu – komentuje Michał Gazda, reżyser „Znachora”, który jest jego filmowym debiutem fabularnym.

– Dzięki wspaniałej ekipie poczucie odpowiedzialności nie krępowało. Kreacja wszystkich tych namiętności i dramatów przedwojennego świata okazała się prawdziwą artystyczną frajdą – dodaje Gazda.

Natomiast Leszek Lichota, który wcielił się w rolę profesora Rafała Wilczura, mówi: – Jestem z pokolenia, które wyrosło na historii profesora Wilczura. Bardzo się cieszę, że mogłem wcielić się w tak istotną postać dla polskiej kultury.

Lichota podkreśla również fakt, że praca nad Znachorem była dla ekipy nie lada zadaniem: – Filmy kostiumowe są zawsze wyzwaniem, ale myślę, że reżyser i cała ekipa wspaniale odzwierciedlili estetykę lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Świata, w którym liczył się honor, etos pracy, empatia i romantyczna miłość – dodaje aktor.

Obsada filmu „Znachor” na platformie Netflix

Oprócz Leszka Lichoty w filmie pojawi się także Maria Kowalska w roli Marysi, córki profesora. Hrabiego Czyńskiego zagra Ignacy Liss, a Zośkę Anna Szymańczyk. Ponadto w filmie wystąpią również m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski. Autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tomasz Augustynek. Producentką filmu jest Magdalena Szwedkowicz.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx