Przejdź do treści

Żegnaj mój synu – zdobywca Srebrnych Niedźwiedzi na ubiegłorocznym Berlinale wkrótce w kinach

Fot. kadr z filmu "Żegnaj mój synu"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Ozdobą filmu są znakomite role, za które Yong Mei oraz Wang Jingchun odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie. Film zdobył uznanie także na wielu innych światowych festiwalach.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Jednak ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Posługując się historią jednostek, chiński reżyser krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego.

Żegnaj mój synu – zobacz zwiastun filmu:

Żegnaj mój synu

Film będzie można oglądać w polskich kinach od 24 kwietnia 2020 roku.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google