Przejdź do treści

Zaginiona dziewczyna – nowy film nagrodzonego w Cannes Kōjiego Fukady w kinach już w maju!

Zaginiona dziewczyna Fukada
Fot. kadr z filmu "Zaginiona dziewczyna"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Zaginiona dziewczyna” to nowy film jednego z najciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady, który otrzymał w Cannes Nagrodę Jury za film „Okaleczone”. Jego najnowsza produkcja to trzymająca w napięciu opowieść o osaczeniu oraz walce o własną godność i dobre imię.

Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów. Film pokazywany był m.in. w konkursach głównych festiwali w Toronto oraz Locarno. W polskich kinach będzie można go oglądać od 8 maja bieżącego roku.

Zaginiona dziewczyna w reżyserii Fukady. Zobacz fragment filmu:

Zaginiona dziewczyna

O czym jest fabuła filmu? Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.

Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą dotknąć bohaterkę. Czy uda jej się dowieść prawdy?

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx