Zack Snyder i Netflix rozszerzają uniwersum „Army of the Dead”

Army of the Dead Netflix
Fot. Army of the Dead

Trwają prace nad wielojęzycznym prequelem, który wyreżyseruje odgrywający jedną z głównych ról Matthias Schweighöfer. Powstaje nowy serial anime na podstawie scenariusza nadchodzącego filmu.

Nowy film Zacka Snydera „Army of the Dead” doczeka się w serwisie Netflix nie tylko prequelu, ale także serialu anime. Scenariusz do obu produkcji napisze Shay Hatten, jeden ze współautorów scenariusza do „Army of the Dead”.

Zack Snyder: – Bardzo się cieszę z możliwości ponownej współpracy z serwisem Netflix. Rozbudujemy uniwersum „Army of the Dead” o międzynarodowy prequel oraz niezwykle dynamiczną pod względem wizualnym animację. Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała wspaniale, dlatego cieszę się z zaufania, jakim obdarzył mnie Netflix.

Prequel wyreżyseruje zdobywca nagrody Grimme, Matthias Schweighöfer, który ponownie wcieli się w rolę Ludwiga Dietera z „Army of the Dead”. Film zostanie wyprodukowany w Niemczech przez Deborę Snyder, Zacka Snydera i Wesleya Collera z The Stone Quarry oraz Matthiasa Schweighöfera i Dana Maaga z Pantaleon Films.

Praca ze wspaniałym zespołem Zacka Snydera przy tym fantastycznym projekcie dała mi już mnóstwo radości. Tym bardziej się cieszę, że będzie on rozwijany na wielu poziomach – mówi Matthias Schweighöfer.

Serial anime zatytułowany „Army of the Dead: Lost Vegas” to historia Scotta (Dave Bautista) i jego ekipy, którzy docierają do tajemniczego źródła wybuchu epidemii zombie w początkowej fazie upadku Las Vegas. Zack Snyder wyreżyseruje dwa odcinki serialu, natomiast showrunnerem będzie Jay Oliva („Batman DCU: Mroczny rycerz – Powrót” oraz nadchodzący serial oryginalny Netflix z gatunku anime pt. „Trese”), który wyreżyseruje również dwa odcinki. Producentami wykonawczymi będą Deborah Snyder, Zack Snyder i Wesley Coller z The Stone Quarry oraz Jay Oliva i Shay Hatten. Na potrzeby serialu w swoje filmowe role wcielą się ponownie Dave Bautista, Ana de la Reguera, Tig Notaro, Omari Hardwick i Ella Purnell.

ZOBACZ:  Benedetta - polski zwiastun już w sieci!

W filmie Snydera „Army of the Dead” wystąpiła międzynarodowa plejada aktorów — Dave Bautista, Ella Purnell, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Huma Qureshi, Omari Hardwick, Tig Notaro, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt, Matthias Schweighöfer, Raúl Castillo, Nora Arnezeder i Samantha Win. Za produkcję odpowiadają Deborah Snyder, Zack Snyder i Wesley Coller z The Stone Quarry. Film opowiada o grupie najemników, którzy usiłują przedrzeć się do opanowanego przez zombie Las Vegas, aby odzyskać zawartość sejfu znajdującego się w jednym z kasyn.

Premiera w serwisie Netflix planowana jest na 2021 rok.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx