REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Yungblud szczerze o przemocy seksualnej w numerze „Hated”

Yungblud Hated
Yungblud, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Najnowszy singiel „Hated” Dominica Richarda Harrisona, znanego jako Yungblud, to bez wątpienia najbardziej przejmujący pod względem tekstu, osobisty utwór artysty. Ważny trigger warning: przemoc seksualna. Dużo przemocy seksualnej.

Premierze singla „Hated” towarzyszy równie poruszający teledysk. Surowy tekst piosenki wielu wbije w fotel. „Kiedy miałem siedem lat, doświadczyłem molestowania z rąk lekarza. Nigdy nikomu o tym nie powiedziałem” – napisał w zapowiedzi Yungblud. „To piosenka o uwolnieniu się od złych doświadczeń i traumy. Znalezieniu wewnętrznej siły. Uznaniu przeszłości, akceptacji bólu i znalezieniu odwagi, aby [te doświadczenia] nie zdefiniowały twojej przyszłości” – dodaje artysta.

Tych, którzy zmagają się z demonami przeszłości lub teraźniejszości, o których opowiada Yungblud, artysta zachęca do sięgnięcia o pomoc. W Polsce działa kilka organizacji, do których warto się zgłosić.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Jeżeli potrzebujesz pomocy – możesz zadzwonić pod numer 116 111. Specjaliści porozmawiają z Tobą o każdym trudnym problemie i udzielą Ci pomocy. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Możesz także zarejestrować się na stronie www.116111.pl i napisać wiadomość.

116 123 – ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”

To numer, pod który mogą dzwonić ofiary przemocy w rodzinie, a także osoby, które usłyszały o takiej przemocy lub są jej świadkami. Konsultacje prowadzone są telefonicznie lub mailowo: poradnia@niebieskalinia.pl. Kontaktując się z „Niebieską Linią” uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

800 280 900 – telefon www.zranieni.info dla osób pełnoletnich, które w dzieciństwie doświadczyły przemocy seksualnej w Kościele

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Kontakt telefoniczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które same doświadczyły wykorzystywania seksualnego, oraz ich najbliższych. Telefon wsparcia działa w każdy wtorek w godz. 19-22. Rozmowy prowadzone są anonimowo.

800 100 100 – telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

Jeśli jesteś świadkiem przemocy lub podejrzewasz, że dziecko z Twojego otoczenia jej doświadcza, specjaliści 800100100.pl pokierują Cię dalej. Linia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 12-15. Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online skupia się na takich trudnościach, jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

Terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx