Przejdź do treści

Yung Lean prezentuje nowy klip „Outta My Head”

Fot. kadr z teledysku "Outta My Head"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Yung Lean udostępnił nowe wideo ze swojego najnowszego albumu „Starz”, który ukazał się w formie cyfrowej 15 maja nakładem YEAR0001. Za reżyserię odpowiada Anton Tammi.

„Outta My Head” to efektowny obraz ukazujący surowe i emocjonalne chwile z życia postaci, która mierzy się z samotnością. Mroczny nastrój i dokumentalny styl klipu stanowią ukłon w stronę zasad Dogmy95, a zarazem pokazuje jak piękno zderza się z brutalnością. Klip jest czwartym obrazem ze „Starz” po „My Agenda”, „Boylife in EU” i „Violence + Pikachu”.

Yung Lean – Outta My Head:

Yung Lean – Outta My Head

Wypowiadając się o wideo, Tammi powiedział: „Chciałem współpracować z Jonatanem (Yung Lean) od lat…Spotkaliśmy się w Sztokholmie w tym roku. Kiedy utknąłem w mieście z powodu koronawirusa, zaczęliśmy rozmawiać o postaci samotnego mężczyzny. Jonatan dużo wie o filmach, mamy podobny gust w odniesieniu do niektórych tematów i stylów tworzenia filmów, estetyki i humoru. W przypadku „Outta My Head”, wielką inspiracją był styl filmowy dogme95. Pomyśl o serialu telewizyjnym „Riget” lub „Festen” Thomasa Vinterberga lub „Dancer In The Dark”.

Jest to próba skupienia się wyłącznie na historii i aktorstwie. Rzadko nagrywa się teledysk w tym stylu, ale bardzo podobało nam się to wyzwanie. Kręciliśmy wszystko w jednym pomieszczeniu. W pokoju były tylko trzy osoby: ja, autor zdjęć Erik Henriksson i Jonatan. Myślę, że Jonatan jest utalentowanym aktorem, a ja i on mamy to samo podejście jeżeli chodzi o improwizację. Naprawdę myślę, że widać to w klipie. Jego gra jest realistyczna, a widz ma wrażenie, że to mu się naprawdę przydarzyło” – dodał.

„Starz” nazwany przez New Yorkera „pełnym nadziei i wyzwalającym”, a przez The Fader określony „najbardziej przekonującą muzyką w karierze hip-hopowej Yung Leana”, jest siódmym albumem artysty. Podobnie jak reszta katalogu Leana, nowy album jest bardzo spójny. Częściowo dzięki produkcji, za którą odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik Whitearmor – sesje bodbywały się m. in. w starej sali baletowej na szwedzkiej wsi. To jest album, który Yung Lean mógł zrobić tylko teraz, będąc młodym weteranem z ugruntowaną na całym świecie pozycją. Jednocześnie będąc ciągle poszukującym artystą.

Anton Tammi, jest reżyserem pochodzącym z Finlandii. Jest znany z psychodelicznych teledysków i eksperymentalnego podejścia do kręcenia filmów oraz do kolorów i zdjęć. Współpracował z takimi artystami jak The Weeknd i Lykke Li.

Album „Starz” w formatach CD i LP ukaże się 14 sierpnia.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx