Przejdź do treści

XTB KSW 94: Wrzosek vs Szpilka w walce wieczoru!

XTB KSW 94
Fot. mat. prasowy KSW

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Już w maju organizacja KSW po raz dziesiąty w historii zawita do Ergo Areny. Podczas XTB KSW 94 dojdzie do walki o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą (9-1, 1 KO, 3 Sub), numerem jeden rankingu tej kategorii wagowej, a Patrykiem Kaczmarczykiem (11-2, 3 KO, 2 Sub), zajmującym drugie miejsce w zestawieniu.

XTB KSW 94 wraca do Ergo Areny! Na granicy Gdańska i Sopotu fani zobaczą również długo wyczekiwaną konfrontację w królewskiej kategorii wagowej. Arkadiusz Wrzosek (4-0, 2 KO, 1 Sub) zmierzy się z Arturem Szpilką (2-0, 2 KO). Gala, początkowo planowana w nieco późniejszym terminie, została przesunięta i odbędzie się w sobotę 11 maja.

Walka Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem będzie nie tylko pojedynkiem mistrzowskim, ale również trzecim starciem tych zawodników. W pierwszej konfrontacji, do której doszło w boju amatorskim, Kaczmarczyk był górą. W rewanżu, który odbył się na gali KSW 64, to Ruchała okazał się lepszy i wyszedł z walki jako zwycięzca. Po tym pojedynku Robert wygrał trzy kolejne starcia. Zdobył tymczasowy pas mistrzowski i stanął w szranki z Salahdine’em Parnasse’em, pełnoprawnym czempionem.

W konfrontacji tej, która odbyła się w sierpniu zeszłego roku, musiał jednak uznać wyższość Francuza i po raz pierwszy w zawodowej karierze przełknął gorycz porażki. Patryk Kaczmarczyk od czasu ostatniej walki z Robertem stoczył pięć pojedynków i z czterech z nich wyszedł jako tryumfator. W ostatniej walce dał niesamowity popis umiejętności i pokonał bardziej doświadczonego Daniela Rutkowskiego. Do trzeciej walki z Robertem Ruchałą stanie będąc na fali trzech wygranych z rzędu.

Wrzosek vs Szpilka walką wieczoru

O walce Arkadiusza Wrzoska z Arturem Szpilką mówi się od dawna. Od kiedy tylko obaj zawodnicy weszli do organizacji KSW pojawiły się pomysły na to, aby zestawić ich z sobą w klatce. Do pierwszej próby doszło na początku 2023 roku. Wrzosek i Szpilka mieli stanąć w szranki na gali XTB KSW 78. Kontuzja pleców byłego pięściarza wyeliminowała go jednak z tego pojedynku. Pod koniec minionego roku panowie mieli stanąć naprzeciwko siebie ponownie, ale i tym razem względy zdrowotne Szpilki pokrzyżowały te plany.

Teraz Artur, w pełni zdrowy i gotów do rywalizacji, wejdzie do klatki, aby w końcu zderzyć się w niej z Arkadiuszem Wrzoskiem. Popularny Szpila ma za sobą dwie walki w okrągłej klatce. W pierwszym pojedynku znokautował Siergieja Radczenkę, a w drugim posłał na deski Mariusza Pudzianowskiego. Arkadiusz Wrzosek ma za sobą cztery walki w KSW. Najpierw w efektownym pojedynku rozbił Tomasza Sararę, a następnie zwyciężył z Tomášem Možnym. Poddał Bogdana Stoicę i szybko znokautował doświadczonego Ivana Vitasovicia.

XTB KSW 94 – aktualna karta walk

Walka o tymczasowy pas kategorii piórkowej | KSW Interim Featherweight Championship Bout
65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała #1 (9-1) vs. Patryk Kaczmarczyk #2 (11-2)

Karta główna | Main card
120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek (4-0) vs. Artur Szpilka (2-0)

Bilety już dostępne na eBilet.pl.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx