Przejdź do treści

Wymiana zamka w drzwiach antywłamaniowych. Ceny, zasady i porady

Wymiana zamka w drzwiach antywłamaniowych
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podczas podejmowania decyzji o zakupie zamka do drzwi zależy nam na jak najwyższej jakości i parametrach, które sprawią, że nowy mechanizm zda egzamin z zapewniania bezpieczeństwa domownikom. Jednak nawet najlepszy produkt nie będzie dobrze pełnił swojej funkcji, jeśli zostanie niepoprawnie osadzony w drzwiach. Szczególną ostrożność należy wykazać przy pracy z zamkiem antywłamaniowym.

O czym należy pamiętać przed wymianą zamka w drzwiach antywłamaniowych?

Wymiana zamka czy wymiana wkładki w drzwiach? Porady ślusarzy

Profesjonalni ślusarze, którzy od wielu lat pracują w znanym Pogotowiu zamkowym, zwracają uwagę na różnice, jakie występują pomiędzy wymianą zamka w drzwiach, a wymianą wkładki, czyli jego określonej części. Czasem niezbędny jest nowy zamek, ponieważ stary np. został uszkodzony i nie działa już w ogóle. Jeżeli jednak mechanizm wygląda dobrze i może jeszcze posłużyć, dla zwiększenia bezpieczeństwa może wystarczyć jedynie sama zmiana jego wkładki.

W razie wątpliwości najlepiej zostawić tę decyzję doświadczonemu ślusarzowi, który będzie wiedział, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. Inna sprawa jest też w przypadku drzwi antywłamaniowych – w nich bardzo często fachowcy z Pogotowia ślusarskiego z Warszawy przeprowadzają montaż zamków wpuszczanych, które posiadają wkładkę z klasą bezpieczeństwa C. Możliwość jej wymiany sprawia, że jeśli ktoś przejmuje po kimś mieszkanie (to często dotyczy kupna z rynku wtórnego) albo np. gdy coś dzieje się z zamkiem – zacina się, coraz trudniej funkcjonuje itd. – wtedy wystarczy prosta czynność wymiany wkładki w drzwiach antywłamaniowych.

Fachowcy z Pogotowia zamkowego wielokrotnie doradzali klientom przy wyborze nowej, a także zajmowali się sprawnym montażem. W szybki sposób to pozwalało cieszyć się łatwo zmodernizowanym zabezpieczeniem. W niektórych przypadkach jednak takie podstawowe działanie nie wystarczy i wówczas trzeba podjąć się innej usługi ślusarskiej. Wymiana zamka w drzwiach jest jednym z częściej zlecanych zadań, z jakimi stykają się ślusarze z Warszawy.

Co trzeba wiedzieć o wymianie zamka w drzwiach antywłamaniowych

Generalnie takie usługi ślusarskie jak wymiana zamka w drzwiach powinny być zlecane specjalistom. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, ponieważ doświadczeni fachowcy dysponują odpowiednim sprzętem oraz bardzo szeroką wiedzą. Dzięki niej mogą podjąć ostrożne i sprawne kroki w celu wymiany zabezpieczenia w drzwiach antywłamaniowych. Niektóre osoby jednak samodzielnie chwytają za domowe narzędzia i usiłują podjąć się tego zadania. Jest to oczywiście możliwe.

Nie należy jednak zapominać, że poradzą sobie z tym osoby z pewną wiedzą o zamkach i ich budowie. Zamki do drzwi wejściowych bywają bowiem bardzo różne. Począwszy od podstawowych modeli wpuszczanych po nawierzchniowe, od tradycyjnych mechanizmów po nowoczesne zamki antywłamaniowe itd. Przed zabraniem się do amatorskiej pracy należy zważyć, czy nie lepiej i szybciej byłoby zatrudnić zaufanego ślusarza do wykonania wymiany zamka w drzwiach. Cena (już kilkadziesiąt lub sto kilkadziesiąt złotych), jak i dostępność ślusarzy z Pogotowia zamkowego przesądza o atrakcyjności takiego rozwiązania.

(artykuł sponsorowany)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx