Wymalują swoje marzenia… na sneakersach. Omenaa Foundation dla dzieci z Ghany

Omenaa Foundation dla dzieci Ghany
Fot. mat. prasowy

Dzieli je tysiące kilometrów, jednak jest coś, co bez względu na różnice wiekowe, kulturowe czy geograficzne, łączy: marzenia. 14-letnia Gertruda chciałaby zostać lekarką, 8-letni Josua strażakiem, 10-letnia Zosia naukowcem, a 7-letni Janek weterynarzem. Mawia się, że wypowiedziane marzenia mają większą szansę na spełnienie. Organizatorzy akcji „Możesz być, kim chcesz” wierzą, że jeszcze większą moc mają te, które są wymalowane dziecięcą ręką.

„Możesz być kim chcesz” to akcja charytatywna realizowana przez fundację Omenaa Foundation wspólnie z marką CCC. W ramach projektu wiosną 2022 roku powstanie dla dzieci i dorosłych wyjątkowa linia sportowych sneakersów. Powstaną one z rysunkami dzieci, przedstawiającymi ich wymarzone zawody. „Będzie to akcja, która połączy naszych podopiecznych z Ghany z dziećmi z polskich domów dziecka. To właśnie ich dzieła ozdobią buty” – mówi Omenaa Mensah inicjatorka projektu. „Dochód ze sprzedaży butów również podzielimy na dzieciaki z Ghany i Polski. Fantastyczne rysunki dzieci ulicy z Ghany już mamy. Teraz czekamy na ilustracje polskich dzieci”.

Dlatego już 20 kwietnia ruszył konkurs rysunkowy dla podopiecznych polskich domów dziecka. Najwyżej ocenione przez jurorów rysunki zostaną nadrukowane na limitowanej serii butów sportowych, które będą do kupienia wiosną w sklepach CCC. Placówka, z której praca podopiecznego będzie mieć wyróżnienie, otrzyma oprócz butów z charytatywnej kolekcji dla wszystkich podopiecznych, także sprzęt komputerowy niezbędny do zdalnej nauki. Ale upominki otrzymają także pozostałe dzieci biorące udział w akcji. Partnerem wspomagającym projekt jest E.Wedel, który ufundował słodkie niespodzianki dla uczestników konkursu.

Prace konkursowe można przesyłać do 10 maja na adres mailowy fundacji konkurs@omenaafoundation.com.

Omenaa Foundation dla dzieci z Ghany

Głównym filarem działalności Omenaa Foundation jest pomoc w zdobywaniu wiedzy dzieciom, które nie mają powszechnego dostępu do edukacji. Dlatego do czasu wybuchu pandemii fundacja skupiała się przede wszystkim na budowie szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, które nigdy wcześniej nie chodziły do szkoły. Pandemia i konieczność zdalnej nauki obnażyły wiele potrzeb w zakresie dostępu do edukacji polskich dzieci, zwłaszcza tych z domów dziecka, w których brakuje niezbędnego sprzętu komputerowego. Dlatego Omenaa Mensah od marca 2020 roku wsparła kilkadziesiąt domów dziecka przekazując im ponad 500 komputerów i tabletów do nauki. Projekt „Możesz być kim chcesz” to kolejny element przedsięwzięcia wspierającego edukację najmłodszych w Polsce i w Ghanie.

ZOBACZ:  Jill Biden, Pierwsza Dama USA, pojawi się na gali Kids' Choice Awards 2022!
instagram.com/omenaafoundation Omenaa Foundation dla dzieci z Ghany

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx