Wspólna inicjatywa duetu Bisz/Radex i klubu Legia Warszawa

Fot. mat. prasowy

W minioną sobotę przed spotkaniem Legia Warszawa – Lech Poznań gospodarze, tuż przed meczem wyemitowali na telebimach najnowszy teledysk Bisz/Radex, czyli “Pokaż mi język”. Lektor zapowiadając utwór przypomniał, że przesłaniem piosenki jest “używanie języka w odpowiedzialny sposób i z szacunkiem dla drugiego człowieka”. Akcja została zauważona m.in. Przez dziennikarzy Trójki, którzy komentowali ją w niedzielnej audycji sportowej “Trzecia strona medalu”.

– Bardzo się cieszymy, że nasz przekaz zostaje właściwie odczytany – ten utwór odnosi się właśnie do sytuacji w których jest dużo agresji słownej, a mecze piłkarskie są takim miejscem. Dzięki takim akcjom, jak ta na Legii czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien i że osiągamy swój cel. Może inne kluby pójdą za przykładem? Chętnie udostępnimy teledysk innym klubom – mówią muzycy.

Utwór “Pokaż mi język” z właśnie wydanej płyty “Duch oporu”, która jest bardzo chwalona m.in. za zaangażowane teksty:

“Duch Oporu” to kompedium wiedzy o usterkach współczesnego świata. Bez zadęcia, na luzie. Już w kontekście samego przekazu mamy do czynienia z prawdopodobnie najważniejszym albumem roku. Muzycznie jest jeszcze ciekawiej niż na “Wilczym humorze”. Ta płyta brzmi doskonale! – Kamil Wróblewski, szef muzyczny Radia TOK FM.

– Dzieje się tu bardzo dużo. Pokazali tą płytą język całemu światu w bardzo fajny sposób” – Piotr Metz – Trójka Polskie Radio.

– Pokaż mi język należy bowiem do nurtu tekstów o języku polskim. (…) Rada Języka Polskiego mogłaby z powodzeniem uczynić z niego swój hymn, (…) jestem w stanie się podpisać pod każdym słowem” – Bartek Chaciński – Polifonia, Polityka.

Przypominamy, że utwór jest także częścią kampanii “Ojczysty – dodaj do ulubionych” (NCK), której aktualna odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej. Niezwykły teledysk do piosenki stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

Bisz/Radex – Pokaż mi język

Read Previous

Kruszwil nie zawalczy na FAME MMA 5?

Read Next

Ultra Off-Road 2019: Alaska wkrótce na Nintendo Switch