REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Wspólna inicjatywa duetu Bisz/Radex i klubu Legia Warszawa

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W minioną sobotę przed spotkaniem Legia Warszawa – Lech Poznań gospodarze, tuż przed meczem wyemitowali na telebimach najnowszy teledysk Bisz/Radex, czyli „Pokaż mi język”. Lektor zapowiadając utwór przypomniał, że przesłaniem piosenki jest „używanie języka w odpowiedzialny sposób i z szacunkiem dla drugiego człowieka”. Akcja została zauważona m.in. Przez dziennikarzy Trójki, którzy komentowali ją w niedzielnej audycji sportowej „Trzecia strona medalu”.

– Bardzo się cieszymy, że nasz przekaz zostaje właściwie odczytany – ten utwór odnosi się właśnie do sytuacji w których jest dużo agresji słownej, a mecze piłkarskie są takim miejscem. Dzięki takim akcjom, jak ta na Legii czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien i że osiągamy swój cel. Może inne kluby pójdą za przykładem? Chętnie udostępnimy teledysk innym klubom – mówią muzycy.

Utwór „Pokaż mi język” z właśnie wydanej płyty „Duch oporu”, która jest bardzo chwalona m.in. za zaangażowane teksty:

„Duch Oporu” to kompedium wiedzy o usterkach współczesnego świata. Bez zadęcia, na luzie. Już w kontekście samego przekazu mamy do czynienia z prawdopodobnie najważniejszym albumem roku. Muzycznie jest jeszcze ciekawiej niż na „Wilczym humorze”. Ta płyta brzmi doskonale! – Kamil Wróblewski, szef muzyczny Radia TOK FM.

– Dzieje się tu bardzo dużo. Pokazali tą płytą język całemu światu w bardzo fajny sposób” – Piotr Metz – Trójka Polskie Radio.

– Pokaż mi język należy bowiem do nurtu tekstów o języku polskim. (…) Rada Języka Polskiego mogłaby z powodzeniem uczynić z niego swój hymn, (…) jestem w stanie się podpisać pod każdym słowem” – Bartek Chaciński – Polifonia, Polityka.

Przypominamy, że utwór jest także częścią kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych” (NCK), której aktualna odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej. Niezwykły teledysk do piosenki stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

Bisz/Radex – Pokaż mi język
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google