WOŚP 2022. Zobacz zdjęcia z finału!

WOŚP 2022
Jerzy Owsiak, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od wielu lat wspiera medycynę, przeznaczając pieniądze na zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce. Do tej pory, w ciągu 29. Finałów WOŚP, fundacji udało się zebrać 1,5 miliarda złotych i kupić ponad 67300 urządzeń. Tegoroczne hasło finału to „Przejrzyj na oczy!”.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na sprzęt, który ma zapewnić najwyższy standard diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W tym roku, koncert finałowy odbył się 30 stycznia w głównym studiu wybudowanym na Placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W akcję angażują się 1633 Sztaby, w tym 90 Sztabów zagranicznych w 29 krajach. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na ulice wyszło tysiące wolontariuszy, by wspólnie zbierać pieniądze na ten szczytny cel. Fundację Jurka Owsiaka, jak co roku, postanowili wesprzeć czołowi polscy aktorzy, muzycy, dziennikarze, politycy i sportowcy.

WOŚP 2022 zdjęcia
Marek Siudym, Weronika Malik, Julia Kamińska, Michał Kempa, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Na scenie mogliśmy zobaczyć znakomitych artystów m.in. zespół Ira, Kwiat Jabłoni, Dżem, Sorry Boys, Happysad, Blenders, Tabu oraz Lemon. Robert Lewandowski wystawił na aukcję słynne korki, w których strzelił spektakularną przewrotkę podczas meczu Bayernu Monachium z Dynamem Kijów, a zwyciężczyni French Open – Iga Świątek – przekazała rakietę z wygranego turnieju w Rzymie. Można było wylicytować także Tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską, wakacje w letniej rezydencji Marcina Gortata, nagranie piosenki z Ireną Santor, pamiątkowy banknot kolekcjonerski z wizerunkiem Natalii Janoszek, a nawet mowę ślubną przygotowaną przez Szymona Majewskiego i Joannę Kołaczkowską.

WOŚP 2022 – Relacja TV Beryl:

Robert Kupisz na licytację wystawił specjalnie zaprojektowaną przez siebie bluzę. „W tym roku zaprojektowałem bluzę z medalami. Każdy medal jest dla osoby, która pomaga chorym, bez względu na podziały i różnice. Mam nadzieję, że w tym roku wszyscy połączymy się w wielkiej miłości i pomocy. Bluza ma serduszko WOŚP, a z tyłu napis – Kocham Jurka” – mówi projektant.

ZOBACZ:  Anna Glubokovskaya wybrana Miss Earth Kazachstanu 2021!

Gwiazdy postanowiły przekazać na licytację także swój czas. Dzięki temu na aukcji znalazła się kolacja z kucharzem Matteo Brunettim, spacer z profesorem Marcinem Matczakiem, ojcem „Maty” oraz wieczór z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem.

„Wystawiamy na licytację siebie. Chcieliśmy wystawić to, co wychodzi nam najlepiej, czyli nasze aktorstwo i zaprosić na spektakl „Słoneczna linia” w Teatrze Polonia. Po spektaklu zapraszamy zwycięzców licytacji na wspólną kolację. Porozmawiamy o spektaklu i pysznie zjemy!” – mówią Magdalena Boczarska i Borys Szyc.

Punktem zwieńczającym ten dzień było tradycyjne Światełko do Nieba, które rozświetliło niebo punktualnie o godzinie 20.00. Tego dnia w wielu miejscach, w Polsce i na świecie, odbyło się setki imprez i koncertów organizowanych przez wolontariuszy WOŚP.

WOŚP 2022 zdjęcia
Marcin Gortat, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Janusz Gajos, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Ewa Chodakowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Agata Wdowiak, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Artur Barciś, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Natalia Janoszek, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Szymon Majewski, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Jakub Kawalec (Happysad), fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Eliza Gwiazda, fot. Piętka Mieszko/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Igor Herbut (Lemon), fot. Krzemiński Jordan/AKPA
WOŚP 2022 zdjęcia
Julia Kamińska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx