REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

„Wolność” – pierwszy singiel z zespołu Włochaty z nadchodzącej płyty „Miłość, pokój, zamieszki”

Włochaty Wolność
Fot. Włochaty - Wolność

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Legenda polskiego punk rocka, zespół Włochaty, prezentuje utwór „Wolność”. Jest to pierwszy singiel z mającej premierę już 19 maja 2023 roku nowej, autorskiej płyty „Miłość, Pokój, Zamieszki”.

Tak o singlu mówią muzycy zespołu Włochaty: – Utwór „Wolność” jest przełamaniem pewnych barier dla zespołu, przede wszystkim pod względem stylistyki. Zespół wyrywa się z charakterystycznego dla siebie stylu; łapie za melodie, refreny, co w zespole Włochaty zawsze było rzadkością. Niezmienne są jednak teksty! Jak zawsze słychać w nich bunt, manifest i wołanie o prawa człowieka.

„Miłość, Pokój, Zamieszki” to siedemnasta pozycja w dyskografii zespołu Włochaty, który mimo zmian personalnych bezustannie, od 1987 roku, komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Na płycie znajdziemy 11 premierowych utworów. Od melodyjnego „Wolność”, przez osadzony w klimacie Bad Brains „Wyrwany”, po charakterystyczne dla Włochatego szybkie protest songi, jak np. „Broń masowej zagłady”.

Zespół na tej płycie objął nową taktykę – dużo melodii, dużo refrenów, czym może przekonać do siebie nowych odbiorców. Nagrania odbyły się w stargardzkim Monroe Sound Studio na przełomie 2022/23 roku. Rolę producenta objął gitarzysta zespołu Piotr Skoda Skotnicki, zaś za mix i mastering odpowiedzialny jest Arkadiusz Aro Jabłoński.

Tracklista płyty Włochaty – „Miłość, Pokój, Zamieszki”:

 1. Pomiędzy
 2. Broń masowej zagłady
 3. Problem – reakcja – rozwiązanie
 4. Wyrwany
 5. Walec
 6. Nie rezygnuj
 7. Tyrani upadną
 8. Mamy dosyć!
 9. Chciwość
 10. Wolność
 11. …posłuchaj tego
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx