“Wojny i Noce” od Darii Zawiałow już są!

Wojny i Noce Darii Zawiałow
Fot. kadr z klipu " Wojny i Noce"

OBSERWUJ NAS:

Albumu “Wojny i noce” można już posłuchać we wszystkich serwisach streamingowych, na CD oraz wyjątkowym, kwiatowym winylu.

Nowy longplay przygotowany w songwriterskim duecie Daria + Michał Kush to kolejny rozdział ich flirtu z francuską elektroniką. Na “Wojnach i nocach” można usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. Nie brakuje tam również mocnych, gitarowych brzmień.

“”Wojny i noce” to album, który jest zdecydowanie najbardziej przemyślaną koncepcyjnie płytą w moim życiu – zarówno jeśli chodzi o warstwę muzyczną i liryczną jak i całą oprawę graficzną, która wymagała ogromu pracy. Na ten moment ten album jest najbliższy memu sercu. To opis bardzo ważnego etapu w moim życiu. Teksty na płycie po raz pierwszy są aż tak osobiste” – mówi Daria Zawiałow.

Wojny i noce Darii Zawiałow

instagram.com/zavialovd | Wojny i noce Darii Zawiałow

Z Helsinek wokalistka uciekła myślami przy tworzeniu nowego materiału do Kraju Kwitnącej Wiśni. Na pytanie skąd w niej zamiłowanie do muzycznych podróży odpowiada: “Mój dziecięcy okres był bardzo krótki – szybko stałam się dorosła. Wydaje mi się, że ta mała Darka, skrywa się gdzieś głęboko we mnie i chce wkraść się w moją twórczość, przemycić odrobinę swoich młodzieńczych fascynacji. Przy „Helsinkach” było podobnie – pojawił się Włóczykij, były Muminki, inspiracja Tolkienem, którego kochałam jako nastolatka i kocham do dziś. Teraz z kolei wpuszczam do swojego twórczego świata ukochane mi niegdyś anime. Reasumując: to chyba po prostu spełnianie dziecięcych marzeń!”.

Inspiracje mangą i filmami anime można było dostrzec już przy pierwszych zapowiedziach płyty na ilustracjach autorstwa Agnieszki Gokunobaki Szajewskiej.

Daria Zawiałow w serwisie Instagram:

instagram.com/zavialovd

Daria od stycznia konsekwentnie odkrywała kolejne karty w postaci teaserów. Zamieszczała również tajemnicze wpisy w języku japońskim oraz wydała znienacka utwór promocyjny pt. „Żółta Taksówka”. Na koniec jednak zostawiła niespodziankę nad którą pracowała wraz z Platige Image:

ZOBACZ:  Anita Lipnicka i John Porter - kultowy duet powraca z wyjątkowym koncertem
Daria Zawiałow – Wojny i noce

Klip do „Wojen i Nocy” to niespełna czterominutowa opowieść, która rozmachem i fabułą przypomina zwiastun epickiego, futurystycznego anime. Pomysł w głowie Darii na taką formę wizualną pojawił się już na samym początku tworzenia konceptu na szatę graficzną albumu, w połowie 2020 roku czyli rok wstecz. Jak sama przyznaje, początkowo przedsięwzięcie wydawało się być nie do zrealizowania. Teledysk, który możemy podziwiać to efekt kilkumiesięcznej pracy całego sztabu ilustratorów i animatorów. Za reżyserię teledysku odpowiada Tomek Miazga, który wspólnie z Michałem Szymaniakiem napisał także scenariusz.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x