Włosy mocno suche – jak o nie dbać?

Włosy mocno suche
Fot. mat. prasowy

Jak doszło do tego, że Twoje włosy są bardzo suche i wyglądają na porządnie zniszczone? Prawdopodobnie coś im mocno zaszkodziło. Najczęściej suchość włosów powoduje nadmierne rozjaśnianie, nieprawidłowe farbowanie włosów i destrukcyjna stylizacja.

Jak doszło do tego, że Twoje włosy są bardzo suche i wyglądają na porządnie zniszczone? Prawdopodobnie coś im mocno zaszkodziło. Najczęściej suchość włosów powoduje nadmierne rozjaśnianie, nieprawidłowe farbowanie włosów i destrukcyjna stylizacja. Używanie prostownicy bez sprayu termoochronnego czy traktowanie włosów tanim, wysuszającym lakierem – to się musiało źle skończyć prędzej czy później. Możliwe też, że włosy dostały za dużo słońca, wiatru czy słonej wody. Na wszystko to jednak jest rada i jeśli weźmiesz się sumiennie za właściwe postępowanie, to uda się przywrócić im normalny stan. Jak to zrobić? Jak dbać o suche włosy? Sprawdź!

Odżywianie i nawilżanie

To podstawa. Używaj tylko wysokiej jakości odżywek i masek do włosów. Wszystkie inne to tylko strata pieniędzy, nie przyniosą żadnych efektów. Poszukaj w internetowym sklepie fryzjerskim profesjonalnego kosmetyku, który będzie Ci odpowiadał. Zwracaj uwagę na skład. Kosmetyki najwyższej jakości mają bardzo wysokie stężenia skutecznych substancji i naturalnych olejków – znajdziesz je wówczas w pierwszych linijkach składu. Warto, by były to masło shea, olej arganowy, proteiny ryżu i pszenicy, olejek makadamia i inne naturalne olejki, z których każdy ma działanie nawilżające. Taki kosmetyk będzie odżywiał Twoje włosy i wzmacniał ich nawilżenie.

Zainteresuj się również olejkami na włosy czy też produktami takimi jak serum na noc lub kuracje w ampułkach. Są one bardzo wysoko skoncentrowane i już po jednym użyciu zauważysz poprawę stanu włosów. Proponujemy Ci również wypróbować metodę mycia włosów OMO, co znaczy odżywka – mycie – odżywka. Ta metoda sprawia, że włosy są bezpieczniejsze podczas mycia i będą po nim w lepszym stanie niż po myciu tradycyjnym.

ZOBACZ:  Jak wyrobić paszport w 2022 roku? Ile to kosztuje?

Jak suszyć?

Gdy już umyjesz włosy i delikatnie odsączysz nadmiar wody, to wysusz włosy. Ale dwie sprawy. Polecam Ci użyć mgiełki, olejku lub sprayu termoochronnego. A po drugie, nie przesadzaj z temperaturą suszenia, nie włączaj najwyższej temperatury. Możesz ewentualnie podsuszyć włosy i pozostawić je do samodzielnego dosuszenia. Jednak nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami.

Wizyty u fryzjera

Sytuacje wyjątkowe wymagają zdecydowanych działań. Udaj się do fryzjera na zabieg nawilżający lub odbudowujący włosy. Pamiętaj również o tym, by regularnie podcinać końcówki włosów, najlepiej raz na 2 miesiące.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx