Przejdź do treści

Wiosna Filmów pierwszym w Polsce festiwalem filmów fabularnych online

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

26. edycja Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów odbędzie się w tym roku w dniach 29 maja – 7 czerwca, jednocześnie w ponad 40 kinach w całej Polsce. Wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację, impreza została przeniesiona do sieci. Tym samym, będzie to pierwszy w Polsce festiwal filmów fabularnych zorganizowany całkowicie online. Wydarzenie odbędzie się na największej na świecie platformie, zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych – MOJEeKINO.pl.

Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN

Wiosna Filmów zorganizowana zostanie na powstającej właśnie platformie MOJEeKINO.pl, która wystartuje 21 maja. MOJEeKINO.pl to największe na świecie wirtualne kino, zrzeszające w tej chwili kilkadziesiąt kin. Dzięki tej idei Wiosna Filmów jako pierwszy w Polsce festiwal filmów fabularnych zorganizowany będzie całkowicie w sieci. Wydarzenie odbędzie się w tym samym czasie, w ponad 40 kinach studyjnych z całego kraju, które nawiązały współpracę z platformą MOJEeKINO.pl. Do tej pory festiwal organizowany był w kwietniu w Warszawie, następnie w maju i czerwcu gościł w wybranych kinach i miastach.

„Zależało nam na utrzymaniu ciągłości funkcjonowania festiwalu, imprezy z 25-letnią tradycją. Przez długi czas zastanawialiśmy się jak zaadaptować jego formułę do nowej sytuacji. Z pomocą przyszło nam Stowarzyszenie Kin Studyjnych, które uruchamia platformę wirtualnego kina. Dzięki temu możemy przenieść nasze wydarzenie do sieci” – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor festiwalu Wiosna Filmów.

Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Filmy jak zwykle prezentowane będą w pasmach tematycznych: triumfatorzy, nagrodzone kreacje aktorskie, mistrzowie reżyserii, faworyci publiczności, docenione przez krytyków oraz rewelacje festiwali.

Wiosna Filmów jest wydarzeniem umożliwiającym polskiej publiczności zobaczenie i samodzielną ocenę filmów, pokazywanych na festiwalach filmowych na całym świecie. Dajemy możliwość uczestnictwa w tym, co wyznacza trendy w kinie artystycznym, często mało obecnym w głównym obiegu kinowym w Polsce. Jak co roku szykujemy dla widzów sporo dobrego kina” – mówi Michał Myśliński, dyrektor programowy i główny selekcjoner Wiosny Filmów. – „Cieszy nas fakt, że dzięki platformie MOJEeKINO.pl możemy dotrzeć z naszym repertuarem do znacznie większej publiczności i szerzyć kino arthousowe wśród osób, które do tej pory z różnych względów nie mogły uczestniczyć w naszym wydarzeniu”.

Wiosna Filmów wystartuje już 29 maja i potrwa 10 dni. Już w najbliższych dniach podanych zostanie więcej szczegółów oraz pierwsze tytuły filmów, jakie będzie można zobaczyć na festiwalu.

Fot. Wiosna Filmów

Więcej informacji na stronach: www.wiosnafilmow.pl i www.facebook.com/wiosnafilmow. Organizatorem 26. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów jest Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google